SYRENA I PANI HANCOCK

Imogen Hermer Gowar

Tytuł oryginału: THE MERMAID AND MRS HANCOCK
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska 
Liczba stron: 512
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-312-3
Oprawa: twarda z obwolutą
Data wydania: styczeń 2019

Syrena to bardzo niebezpieczna zdobycz. Podobnie jak kurtyzana.

 

Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z  nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością znacznie go przewyższa… Wyłowionego z morskich odmętów dziwnego stwora, który bez wątpienia jest… najprawdziwszą syreną!

Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. A on bardzo chce na tym cudzie zarobić. Zgadza się więc wypożyczyć osobliwą poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w Londynie.

W tym luksusowym przybytku czeka na pana Hancocka o wiele więcej syren. Znacznie groźniejszych i bardziej ponętnych niż jego morski stwór – gotowych dać mu szczęście, o którym marzy, lub zhańbić go i przywieść do zguby…

więcej

Recenzje

Wiele w tej książce jest do przegryzienia, jeszcze więcej – do smakowania. A wszystko to podane jest czarująco i z humorem.

The Guardian

Ta powieść wspaniale przywołuje tętniący życiem, pełen sprośności świat osiemnastowiecznego Londynu. Bez wątpienia jest to początek pięknej kariery Imogen Hermes Gowar.

Vogue

Opowieść o cudach i obsesjach, pełna czarujących detali… To książka, w której trzeba się zatracić.

Stylist

Kup teraz
swiatksiazki.pl
30.03 zł
42.90 zł
Oszczędzasz 12.87 zł
Idź do sklepu »