Najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery − to odwieczne credo Albatrosa.
Kierujemy się nim wybierając kolejne książki do naszego portfolio, znają je doskonale nasi czytelnicy. Są tytuły, które wydajemy regularnie od początku istnienia Wydawnictwa − znikają z magazynu, więc wciąż je dla Was wznawiamy, by nigdy nie brakowało ich w naszym katalogu. Jest to całkiem pokaźna pula powieści, które najwyraźniej nie tracą na świeżości, na które jest nieustanny popyt, które niełatwo zapomnieć i którymi po prostu trzeba się podzielić − książki zbyt nowe i zbyt popularne, by należeć do oficjalnego ścisłego kanonu. Ale kto powiedział, że kanon jest czymś, czego nie da się zbudować od nowa, według własnych oryginalnych założeń?

I tak pojawił się pomysł na Klasyki Albatrosa!
Do tej  wyjątkowej serii wydawniczej włączyliśmy współczesne powieści, które niezmiennie od lat kształtują gusta czytelnicze. Zawsze aktualne, uniwersalne tematy, najbardziej cenieni twórcy i pierwszoligowi tłumacze dają gwarancję literackiej uczty wszystkim, którzy wysoko stawiają poprzeczkę literaturze. Ostatnio do serii dołączyło Życie Pi zdobywcy Nagrody Bookera, Yanna Martela − opowieść o dryfującym po oceanie młodym Hindusie, walczącym o przetrwanie z żywiołem, głodem i… ogromnym tygrysem. A 30 czerwca premierę miały dwie, właściwie już kultowe, powieści Mario Puzo o tuzach sycylijskiej mafii z rodziny Corleone − Ojciec Chrzestny i Sycylijczyk.

Klasyki Albatrosa to książki znane i lubiane, które na stałe weszły do kanonu literatury współczesnej, ubrane w nową, gustowną szatę graficzną. Tę serię kompletowaliśmy z wyjątkową uwagą. Znalazły się w niej wielkie światowe bestsellery − niektóre z nich na ekran kinowy przenieśli tacy giganci reżyserii, jak Francis Ford Coppola, Michael Cimino, Miloš Forman, Mike Nichols, Stephen Spielberg, Ang Lee czy Anthony Minghella.

W serii Klasyki Albatrosa dotychczas ukazały się:

Paragraf 22 Josepha Hellera − jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, a zarazem najsłynniejsza powieść o II wojnie światowej.

Ostatni rozdział, czyli Paragraf 22 bis Josepha Hellera − dalsze przygody znanego z Paragrafu 22  pilota Yossariana, tym razem mające miejsce w powojennym Nowym Jorku, mieście opanowanym przez narkomanów, żebraków i prostytutki.

Lot nad kukułczym gniazdem Kena Keseya − genialny debiut, uznawany za najlepszą powieść wydaną w Ameryce w latach 60. XX wieku.

Malowany ptak Jerzego Kosińskiego − naturalistyczne studium pełnego barbarzyństwa i przemocy świata wynaturzonego przez wojnę; jedna z najgłośniejszych książek drugiej połowy XX wieku, która przyniosła Jerzemu Kosińskiemu sławę i miejsce w panteonie najwybitniejszych pisarzy tego okresu.

Serce to samotny myśliwy Carson McCullers − ponadczasowe, przejmujące studium ludzkich emocji, pełne refleksji nad samotnością i wyobcowaniem., debiut powieściowy jednej z najciekawszych postaci życia literackiego w Stanach Zjednoczonych od lat 40. do 60. XX wieku.

Lista Schindlera Thomasa Keneally’ego − najgłośniejsza powieść najsłynniejszego australijskiego pisarza XX wieku; uhonorowana Nagrodą Bookera, oparta na faktach historia Niemca, który uratował przed zagładą 1200 istnień ludzkich.

Angielski pacjent Michaela Ondaatje − uhonorowana Bookerem oraz  Złotym Bookerem (przyznanym z okazji 50-lecia Nagrody) nastrojowe, pełne niedomówień połączenie historii miłosnej z powieścią wojenną i thrillerem szpiegowskim.

Seria Klasyki Albatrosa to książki eleganckie, współczesne i zawsze na czasie, takie, do których z przyjemnością wracamy, i po które z przyjemnością sięgną następne pokolenia czytelników – najważniejsze współczesne powieści, które przejdą do historii.

Już wkrótce do serii Klasyki Albatrosa  dołączą:

Wyznania gejszy Arthura Goldena
Chłopiec z latawcem Khaleda Hosseiniego

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL