Katalogi Wydawnicze

Katalogi wydawnicze przygotowujemy na Warszawskie Targi Książki co roku w maju. Staramy się przedstawić jak najbardziej aktualny plan wydawniczy, jednakże część okładek i terminów wydania może w drugiej części roku ulec zmianie. Zachęcamy do korzystania i zapoznawania się z naszymi planami.
Katalog wydawniczy 2019

Katalog wydawniczy 2019

Ten rok należy do wyjątkowych. Obchodzimy 25-lecie założenia wydawnictwa. W katalogu znajdziecie nie tylko tytuły, jakie planujemy wydać w tym roku, ale również podsumowanie naszej działalności na przestrzeni lat.

Katalog wydawniczy 2018

Katalog wydawniczy 2018

Zaczęło się od wizyt autorskich kiedy w lutym Polskę odwiedziła ulubiona autorka thrillera psychologicznego B.A. Paris, później Lee Child, Graham Masterton i Tess Gerritsen. Serca czytelników podbiła powieść „Cudowny chłopak”, której ekranizacja trafiła do kin w styczniu. Zaś rok zamykamy powieścią „Uniesienie”, w której mistrz Stephen King powraca do swojego słynnego miasteczka Castle Rock.

Katalog wydawniczy 2017

Katalog wydawniczy 2017

To był rok! Debiutancka książka autorstwa B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami” nie schodziła z list bestsellerów, „Kolej podziemna” Colsona Whiteheada zgarnęła większość najważniejszych literackich nagród na świecie (również u nas wyróżniona jako Książka Roku 2017 przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI), a nasz ukochany autor Kazuo Ishiguro otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

Katalog wydawniczy 2016

Katalog wydawniczy 2016

Ten rok należy do thrillerów i sensacji! Ostatnia część cyklu Pan Mercedes „Koniec warty” ukazała się w czerwcu. Wśród ulubionych książek królują „Nieznajomy” Harlana Cobena, „Igrając z ogniem” Tess Gerritsen oraz „Hipoteza zła” Donato Carrisiego.

Katalog wydawniczy 2015

Katalog wydawniczy 2015

Tym razem wszystkiego po trochu: King powraca z kolejną książką „Koniec warty”, Lee Child ze „Sprawą osobistą”, Ian McEwan ze wzruszającą powieścią „W imię dziecka”, a John Cleese, współzałożyciel słynnego Latającego Cyrku Monty Pythona, zaskoczy nas autobiograficzną powieścią zatytułowaną „Tak czy inaczej”.

Katalog wydawniczy 2014

Katalog wydawniczy 2014

Co to była za książka! „Pan Mercedes” Stephena Kinga potwierdza geniusz mistrza i jego dar przewidywania losów świata. A czytelnicy wreszcie doczekali się ostatniego tomu trylogii STULECIE Kena Folletta zatytułowanej „Krawędź wieczności” oraz wspaniałego „Ojca chrzestnego” Mario Puzo w wersji audio, zrealizowanego z wielkim rozmachem przez kilkudziesięciu aktorów, z Januszem Gajosem w tytułowej roli.

Katalog wydawniczy 2013

Katalog wydawniczy 2013

W tym roku szczególnie czekamy na nową powieść autora słynnego „Chłopca z latawcem” Kazuo Ishiguro pt. „I góry odpowiedziały echem” oraz sensację wydawniczą ostatnich miesięcy – francuski bestseller „Prawda o sprawie Harry’ego Queberta” Jöela Dickera – która znalazła się w finale Nagrody Goncourtów. Nie zawiodą również Wasi ulubieni pisarze.

Katalog wydawniczy 2012

Katalog wydawniczy 2012

Do końca tego roku ukaże się ponad 1000 tytułów wydanych przez naszą oficynę! Chwalimy się świetną pozycją – nagrodzonym tegorocznym Pulitzerem tytułem „Jak zaczął się renesans” Stephena Greenblatta. Debiutuje u nas Jeffery Deaver z niezwykle tajemniczym tytułem, na który czekaliśmy od zeszłego roku pt. „Carte Blanche”. W tym roku dołączyli do grona naszych autorów światowej sławy pisarze – John Grisham i Tom Clancy.

Katalog wydawniczy 2011

Katalog wydawniczy 2011

Pośród thrillerów, sensacji, prozy literackiej i obyczajowej, znajdziecie dwie wyróżniające się pozycje non-fiction. Tak barwne życie miał mało kto – w tym roku ukazuje się biografia jednego z największych żyjących muzyków Keitha Richardsa zatytułowana po prostu „Życie. Autobiografia”. Zaś najsłynniejszy brytyjski naukowiec Stephen Hawking we współpracy z amerykańskim fizykiem Leonardem Mlodinowem w swojej najnowszej książce „Wielki projekt” udowadniają, że Wielki Wybuch był nieuchronną konsekwencją praw fizyki.

Katalog wydawniczy 2010

Katalog wydawniczy 2010

Ale się działo! W styczniu powrócił Dan Brown z trzecią książką z nieustraszonym Robertem Langdonem, zatytułowaną „Zaginiony symbol”. Świetna ekranizacja powieści Roberta Harrisa „Autor widmo” w reżyserii Romana Polańskiego umocniła pozycję autora na rynku. Ken Follett rozpoczął kolejną sagę historyczną – pierwszy tom „Upadek Gigantów” już się ukazał. A na deser zabraliśmy Was w fantastyczną podróż do oblanej słońcem Italii, do miejsc, w których kuchnię podniesiono do rangi sztuki w książce „Sekrety włoskiej kuchni” Eleny Kostioukovitch.

Katalog wydawniczy 2009

Katalog wydawniczy 2009

W tym roku zaprezentujemy bardzo mocną ofertę prozy literackiej i literatury sensacyjnej. W nowopowstałej serii literatury pięknej wyróżniają się takie powieści jak „Córeczka” Alice Sebold, „Odruch serca” Toni Morrison (laureatki Nagrody Nobla) oraz wznowienia powieści Kazuo Ishiguro, Iana McEwana i Doris Lessing. Wśród thrillerów prym wiodą książki „Nic do stracenia” Lee Childa, „Ogród kości” Tess Gerritsen i „Sankcja Bourne’a” Roberta Ludluma. W tym roku debiutuje również Michalina Olszańska, ze swoją powieścią fantasty „Dziecko Gwiazd. Atlantyda”. Ta niezwykle utalentowana 16-latka oprócz pisania książek, gra na skrzypcach, komponuje i śpiewa.

Katalog wydawniczy 2008

Katalog wydawniczy 2008

Prócz wielu aktualnych bestsellerów literatury popularnej (m.in. Harlana Cobena, Nicholasa Sparksa, Lauren Weisberger) w planach wydawniczych Albatrosa znalazły się powieści wybitnych pisarzy – m.in. ubiegłorocznej noblistki Doris Lessing oraz Khaleda Hosseiniego „Tysiąc wspaniałych słońc”. Do grona autorów sensacji dołączył legendarny Robert Ludlum, a Katarzyna Michalak zadebiutowała powieścią „Poczekajka”. W tym roku zakończyliśmy również wydawanie popularnej serii π. Natomiast najważniejszą książką tego roku był poradnik „Antyrak. Nowy sposób życia” Davida Servana-Schreibera, który przyniósł nadzieję milionom ludzi chorych na raka lub zagrożonych tą chorobą.

Katalog wydawniczy 2007

Katalog wydawniczy 2007

Za Tytuł Roku uznaliśmy „Katedrę w Barcelonie” Ildefonso Falconesa, największy hiszpański bestseller od czasów „Cienia wiatru” Zafona. W tym roku na wyróżnienie zasługują również książki „Mao” pióra Jung Chang, autorki „Dzikich łabędzi”, która złożyła nam również wizytę oraz „Wyspa” Victorii Hislop. Czytelnikom przypominamy również wszystkie tomy trylogii fantasy Philipa Pullmana przy okazji grudniowej ekranizacji „Złotego kompasu” na podstawie pierwszego tomu. A wisienką na torcie są wydane po raz pierwszy w Albatrosie wszystkie powieści J.D. Salingera.

Katalog wydawniczy 2006

Katalog wydawniczy 2006

„Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna po raz trzeci z rzędu bije rekordy popularności, ustępując jedynie miejsca kolejnemu tomowi przygód Harry’ego Pottera. Wznowienie – przy okazji ekranizacji z Meryl Streep i Anne Hathaway – pełnej humoru powieści „Diabeł ubiera się u Prady” Lauren Weisberger okazało się „czarnym koniem” list bestsellerów. Nie zawiódł Harlan Coben („Niewinny”, „Błękitna krew”), ani Frederick Forsyth („Afgańczyk”).

Katalog wydawniczy 2005

Katalog wydawniczy 2005

Dan Brown nadal króluje na listach bestsellerów i po raz drugi jego książka otrzymuje Asa Empiku w kategorii literatury pięknej obcej. Harlan Coben umacnia swoją pozycję powieścią „Tylko jedno spojrzenie”, zaś Stephen King wydaje u nas dwa ostatnie tomy sagi „Mroczna wieża”. Polskę odwiedza Kazuo Ishiguro, promując swoją nową książkę „Nie opuszczaj mnie”, nominowaną do Nagrody Bookera.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL