ALCHEMIK

C.J. Sansom

Tytuł oryginału: DARK FIRE
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Liczba stron: 576
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-563-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 lipca 2024

Drugi tom bestsellerowego cyklu z Matthew Shardlakiem – prawnikiem o błyskotliwym umyśle Sherlocka Holmesa i sprycie Wilhelma z Baskerville z „Imienia róży” Umberta Eco – który rozwiązuje zagadki kryminalne i stara się nie dać wciągnąć w polityczne intrygi.

Emocjonująca podróż w czasie do mrocznej i pełnej spisków epoki Tudorów.

Serial „Shardlake” na platformie streamingowej Disney+ już od 1 maja!

Anglia, rok 1540. Potężny kanclerz Thomas Cromwell popada w niełaskę u króla Henryka VIII. Prawnik Matthew Shardlake podejmuje się obrony Elizabeth Wentworth oskarżonej o zamordowanie nastoletniego kuzyna. Zdesperowany z powodu milczenia dziewczyny, której los jest już przesądzony, Shardlake przystaje na propozycję Cromwella – odroczenie wyroku śmierci na Elizabeth w zamian za wykonanie przez niego tajnej misji na zlecenie kanclerza.

Akcja przejmowania majątków kościelnych, zainicjowana przez króla, przyniosła nieoczekiwany rezultat. W klasztorze Świętego Bartłomieja urzędnik sądowy Gristwood odnalazł podczas inwentaryzacji beczkę z legendarnym ogniem greckim, przed wiekami używanym do walki z niewiernymi, oraz formułę jego wytwarzania. Anglia, skonfliktowana z Rzymem oraz katolicką Francją i Hiszpanią, dramatycznie potrzebuje nowej broni, a Cromwell sposobu, by powrócić do królewskich łask.

W imieniu kanclerza Shardlake ma przejąć formułę, ale kiedy udaje się do domu Gristwooda, znajduje tylko zmasakrowane zwłoki gospodarza. Obok leżą zwłoki jego brata – alchemika. Tajemnica wytwarzania greckiego ognia przepada wraz z mordercą. Matthew i jego pomocnik Jack Barak mają niecałe dwa tygodnie, by rozwiązać tę zagadkę i ocalić Elizabeth. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku...

Niezwykłe połączenie intrygi kryminalnej z barwnym, pełnym detali opisem szesnastowiecznej Anglii.

Najpopularniejszy w Europie – ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy! – cykl kryminałów historycznych, który przyniósł C.J. Sansomowi prestiżową nagrodę Diamond Dagger przyznawaną przez brytyjskie Stowarzyszenie Autorów Powieści Kryminalnych.

Fantastyczne powieści kryminalne C.J. Sansoma ukazują w wyjątkowo realistyczny sposób Anglię za rządów Tudorów. Alchemik naprawdę zasługuje na najwyższe uznanie.
„Sunday Times”

więcej

Recenzje

Fantastyczne powieści kryminalne C.J. Sansoma ukazują w wyjątkowo realistyczny sposób Anglię za rządów Tudorów. Alchemik naprawdę zasługuje na najwyższe uznanie.

„Sunday Times”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
38.94 zł
59.90 zł
Oszczędzasz 20.96 zł
Idź do sklepu »