ANOMALIA

Massimiliano Pieraccini

Tytuł oryginału: L'ANOMALIA
Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Liczba stron: 400
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-524-8
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 28 listopada 2014

Misternie skonstruowany thriller, w którym problemy współczesnej nauki i wątek sensacyjny idealnie się uzupełniają.

 

Ettore Majorana, włoski fizyk jądrowy, był wybitnym uczonym, ale bardziej niż odkrycia naukowe Włosi pamiętają jego tajemnicze zniknięcie, które do dziś pozostaje zagadką.

W 1963 roku w Erice, starożytnym miasteczku na Sycylii, założono Centrum Fundacji na rzecz Nauki im. Ettore Majorany. Właśnie tam, w byłym klasztorze, w fascynującej scenerii niczym z Imienia róży Umberta Eco, Pieraccini osadził akcję Anomalii.

 

W Erice, gdzie odbywa się sympozjum poświęcone zagrożeniom dla Ziemi u progu XXI wieku, pojawia się elita naukowa z całego

świata. Co więcej – uświetnia je swoją obecnością Jan Paweł II. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji znika kontrowersyjny ukraiński naukowiec, a wkrótce w apartamencie, w którym ma się zatrzymać Jego Świątobliwość, zostaje zamordowana młoda kobieta.

Erice staje się zamkniętą twierdzą, a profesor Massimo Redi i jego były student, genialny haker, Fabio Moebius, próbują się dowiedzieć, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami Centrum Fundacji. I nie mają pojęcia, że znaleźli się w epicentrum międzynarodowej intrygi.

więcej