CIAO BELLA

Jean-Pierre Cabanes

Tytuł oryginału: CIAO BELLA
Tłumaczenie: Wiktoria Melech
Liczba stron: 320
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7659-806-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 8 sierpnia 2014

Historia oszałamiającej kariery i miłości, jaka zdarza się... tylko w książkach?

Kto by się spodziewał, że szesnastoletni syn rybaka, Carlo Gastaldi, zostanie gwiazdą kina, i to w okresie świetności Hollywood? Pewnie nikt – poza zakochaną w nim Agryppiną, która wróży mu wielką przyszłość.

Lato 1935 roku. We Włoszech niepodzielnie rządzą faszyści. Mussolini szykuje się do inwazji w Abisynii, a tymczasem na rybackiej wysepce w Cieśninie Messyńskiej toczy się senne życie. Docierające tu informacje – nawet jeśli mogą się wydawać niepokojące – nie wpływają na egzystencję mieszkańców, a zakochana para szesnastolatków – Carlo i Agryppina – oddaje się swojemu zamiłowaniu do historii starożytnej i urokom świeżo odkrytej zakazanej namiętności.

Podczas jednej ze swoich wędrówek w poszukiwaniu odosobnienia znajdują stare posągi. Podnieceni odkryciem, opowiadają o nim miejscowemu proboszczowi – zesłanemu tu z Watykanu za podważanie dogmatów wiary – a on przekazuje tę informację przyjaciołom w Rzymie. Sprawa staje się głośna, na wyspę zjeżdżają faszystowscy dygnitarze i właśnie wtedy ktoś wysadza posągi. Carlo i jego ojciec, który niegdyś naraził się Duce, muszą uciekać.

Czy wrócą jeszcze na wyspę? Czy życie Carla potoczy się według scenariusza, który przewidziała dla niego ukochana?

więcej