DOPÓKI ŻYCIE TRWA. NOWY SEKRETNY DZIENNIK HENDRIKA GROENA, LAT 85

Hendrik Groen

Tytuł oryginału: ZOLANG ER LEVEN IS
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Liczba stron: 432
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-892-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 9 listopada 2016

Druga część dziennika Małe eksperymenty ze szczęściem, który stał się międzynarodowym fenomenem.

30 tygodni na holenderskich listach bestsellerów. Książka przetłumaczona na ponad 20 języków.

 

31 grudnia 2014 roku Hendrik Groen, który na rok odłożył prowadzenie dziennika, postanawia do niego wrócić. Zgodnie ze statystykami szansa na to, że dożyje końca 2015 roku, jest jak jeden do pięciu. To dużo czy mało?

Szkoda czasu na zastanawianie się, bo ze śmiercią jest trochę jak z autobusem – im dłużej się czeka, tym większa szansa, że zaraz nadjedzie. Lepiej skupić się na życiu, wyciągać z niego ile się da,

starać się przejąć nad nim kontrolę (a nie odwrotnie) i… działać, nawet jeśli ciało nie zawsze chce współpracować, a przyjaciół ubywa!

A więc dalej z tym koksem! Dopóki życie trwa!

więcej

Recenzje

Każdy ma swoją Bridget Jones, seniorzy też.

PolskieRadio.pl/Czwórka

Czytając dziennik Groena, nie mogłem się pozbyć skojarzeń z inną tragikomedią – "Lotem nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya. Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie, a Groen pokazuje, jak stawiać opór instytucjom.

The Sunday Telegraph

…ukrywający/a się pod pseudonimem Holender/ka stworzył/a znakomicie napisane „czytadło”, nawiązujące do książek Sue Townsend o Adrianie Mole’u, ale też w przewrotny sposób czerpiące z wzorów kobiecej „chicklit”.

Gazeta Wyborcza

Zjadliwy humor Groena szybko udziela się czytelnikowi.

Gazeta Prawna

Groen, który nie trawi narzekających na wszystko staruszków, wykorzystuje każdą okazję, żeby przedstawić niedogodności życia w domu opieki dla seniorów z dystansem i ironią.

Volkskrant