DZIEWCZYNA WE MGLE

Donato Carrisi

Tytuł oryginału: LA RAGAZZA NELLA NIEBLA
Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Liczba stron: 352
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-570-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 16 czerwca 2021

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich.

Porywaczem... lub zabójcą.

Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych.

Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora.

To ryzykowna gra, w której już raz przegrał. Mimo to Vogel typuje podejrzanego i chociaż ma tylko poszlaki, wydaje wyrok i dąży do zniszczenia mu życia. Tak jak robił to już setki razy. Morderca jednak tylko czeka, aż światła reflektorów zostaną skierowane na niego. A Vogel w pewien wieczór opowie swoją historię tylko jednej osobie.

Powieść została zekranizowana. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Toni Servillo (Wielkie piękno) i Jean Reno (Leon zawodowiec).

więcej

Recenzje

Ta powieść ma swój specyficzny, mroczny nastrój, co przydało się mocno w scenariuszu filmu, w którym zagrała plejada gwiazd europejskiego kina, m.in. Jean Reno i Toni Servillo. Uwaga! Donato Carrisi zaskoczy czytelników, bowiem mordercą jest…

Jacek Michoń, Angora

„Dziewczyna we mgle" to bardzo dobry kryminał, w którym autor próbuje zdefiniować istotę zła, obnaża ludzkie zakłamanie, hipokryzję, strach, podłość i kłamstwa.

Maria Olecha-Lisiecka, Tygodnik Piekary Śląskie

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.16 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 13.74 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora