KURT VONNEGUT. OPOWIADANIA WSZYSTKIE

Kurt Vonnegut

Tytuł oryginału: COMPLETE STORIES
Tłumaczenie: Jolanta Kozak / Izabela Matuszewska / Robert Sudół / Andrzej Szulc / Zofia Uhrynowska / Elżbieta Zychowicz
Liczba stron: 960
Format: 165 x 240 mm
ISBN: 978-83-8125-391-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 17 października 2018

Pierwszy kompletny zbiór krótkich form literackich autorstwa Kurta Vonneguta, jednego z najgenialniejszych pisarzy XX wieku!

 

Do cholery, trzeba być przyzwoitym – takie epitafium chciał mieć Kurt Vonnegut na swoim nagrobku. I właśnie to przesłanie przebija niemal z każdego opowiadania zbioru, niezależnie od tego, czy autor pisze o miłości, pieniądzach, rodzinie, społeczeństwie, pracy, wojnie, nauce czy przyszłości. Vonnegut mówi nam, co jest dobre, a co złe, mówi, jak żyć, co dziś może już uchodzić za radykalizm. Jego opowiadania tchną optymizmem i niemal z każdego przebija myśl, że nawet w najbardziej zwariowanych sytuacjach istnieje świat wartości, na których można oprzeć swoje działania.

Ale przede wszystkim te opowiadania są doskonałą rozrywką. Są jak pułapki na myszy, do których autor wabi, by na koniec zwolnić sprężynę.

Pozwólcie zwabić się Vonnegutowi. Miliony czytelników zaryzykowały i nie żałowały.

 

Ponad połowa utworów Vonneguta to krótkie formy, które jednak nigdy dotąd nie zostały zebrane. W tomie Opowiadania wszystkie pogrupowano tematycznie 98 opowiadań napisanych między 1941 a 2007 rokiem. Znalazły się wśród nich zarówno teksty wcześniej publikowane w rozmaitych antologiach, jak i te, które do tej pory wyszły jedynie w czasopismach lub w internecie.

5 opowiadań mistrza ukaże się drukiem po raz pierwszy. Ich wyboru dokonali wieloletni przyjaciele autora i wykładowcy akademiccy, Dan Wakefield i Jerome Klinkowitz, a zebrane historie prezentują pełną gamę atrybutów Vonneguta: dowcip, humor, inteligencję, głęboki humanitaryzm i artyzm. Ten zbiór to niezwykła uczta dla znawców literatury, wiernych fanów i nowych czytelników tego autora.

Prawdziwa uczta dla fanów Kurta Vonneguta, znawców jego twórczości, ale i dla tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po jego książki.

więcej

Recenzje

Vonnegut należy do nielicznego grona pisarzy kultowych, którzy nie przestają być kultowi.

Krzysztof Cieślik, Rzeczpospolita

Wszyscy ci, którzy uważają Vonneguta za jednego z najgenialniejszych pisarzy XX wieku, znajdą w tym imponującym wydawnictwie potwierdzenie swojego stanowiska.

Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki

To prawdziwa uczta nie tylko dla wieloletnich fanów autora, ale również tych, którzy przygodę z Vonnegutem dopiero zaczną.

Lubimyczytac.pl

Znajdziecie tam całą gamę atrybutów autora: od specyficznego dowcipu po prawdziwy artyzm.

Lubimyczytac.pl

Kup teraz
swiatksiazki.pl
52.00 zł
79.90 zł
Oszczędzasz 27.90 zł
Idź do sklepu »