SKANDAL

Annalena McAfee

Tytuł oryginału: THE SPOILER
Tłumaczenie: Anna Jęczmyk
Liczba stron: 464
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-971-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 20 lutego 2015

Ironiczny obraz współczesnych mediów. Dwie dziennikarki – jedna na początku swojej kariery, druga u schyłku życia. Czy istnieje coś takiego jak zbyt wysoka cena za sukces?

 

Tamarę Sim dzieli od wymarzonej pracy zaledwie 3800 słów. Jeśli tylko zgromadzi wystarczająco dobry materiał do artykułu, który zamówił u niej najbardziej prestiżowy brytyjski magazyn. Niestety ikona dziennikarstwa Honor Tait, bohaterka tego artykułu, nie ułatwia młodszej koleżance zadania. Nie zdradza pikantnych szczegółów dotyczących życia prywatnego, nie chce mówić o słynnych ludziach – jak Frank Sinatra czy Elizabeth Taylor – z którymi zetknęła się w trakcie swojej kariery. Tamarę traktuje jak niedouczone

dziecko wychowane na intelektualnej papce współczesnych mediów, produkt czasów, w których rzetelne podejście do opisywanego tematu zostało odrzucone jako zbędny balast.

 

Czasów, w których krzykliwe kłamstwo zawsze będzie efektowniejsze niż skomplikowana prawda.

Czasów, w których żadna cena za sukces nie jest zbyt wysoka.

Czasów, w których sypialnia została przeniesiona na bazar.

 

Ale Tamara Sim ze swoją determinacją – o czym nestorce dziennikarstwa przyjdzie się boleśnie przekonać – okaże się nie taką sobie głupią istotą. Okaże się niebezpiecznie głupią istotą.

więcej