STEPHEN KING. INSTRUKCJA OBSŁUGI

Robert Ziębiński

Tytuł oryginału: STEPHEN KING. INSTRUKCJA OBSŁUGI
Liczba stron: 624
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-542-4
Oprawa: twarda
Data wydania: 15 maja 2019

Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą?

Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania?

Której swojej powieści Król Grozy najbardziej nie lubi?

I wreszcie: co robił w piwnicy domu Kinga zespół Ramones?

Stephen King. Instrukcja obsługi to pierwszy kompleksowy przewodnik po literackim i filmowym świecie twórcy To. Omówiono tu wszystkie książki, jakie wydał (oraz kilka tych, które chciał napisać), każdą adaptację filmową. Znajdziecie tu miniprzewodnik po miasteczku Castle Rock i historię powstania Mrocznej Wieży.

Stephen King. Instrukcja obsługi to także rozmowy z twórcami, którzy pracowali z Kingiem – Mickiem Garrisem (Lśnienie, Bastion), Peterem Straubem (Talizman, Czarny dom) Zakiem Hilditchem (1922), Tommym Lee Wallace’em (To) – czy z tymi, którzy stali się częścią ikonicznych adaptacji jego prozy, jak Lisa i Louise Burns, czyli bliźniaczki Grady z Lśnienia Kubricka. Amerykański rynek powieści grozy podsumowuje Robert McCammon, wyróżniony Nagrodą Brama Stokera twórca takich bestsellerów, jak Magiczne lata i Łabędzia pieśń (pięć milionów sprzedanych egzemplarzy).

Z kolei popularni pisarze (Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Robert J. Szmidt, Rafał Kosik, Mort Castle i Artur Cieślar) podzielili się opowieściami o ich „pierwszym razie z Kingiem” i o tym, co w jego twórczości najbardziej ich przeraża.

Stephen King. Instrukcja obsługi to najpełniejszy przewodnik po twórczości Stephena Kinga dostępny na polskim rynku. I jedyny taki stworzony przez autora z Europy.

 

więcej

Recenzje

Imponująca, godna podziwu księga, efekt wieloletniej fascynacji polskiego dziennikarza gwiazdą literatury światowej. Po lekturze może się zdarzyć, ze ktoś dotąd obojętnie podchodzący do literackich zabaw Kinga polubi go i da się wciągnąć do jego świata.

Leszek Bugajski, Wprost

To ponad 600 stron fanowskiego spojrzenia na sylwetkę i twórczość Mistrza Grozy. Ziębińskiemu udaje się wyjść poza sylwetkę bohatera swojej książki, wykorzystując go do szerszego spojrzenia na literakci rynek, kino i wreszcie horror jako gatunek. Takiej pozycji brakowało na polskim rynku.

Damian Drabik, Mechaniczna kulturacja

Dla zagorzałych czytelników Stephena Kinga to pozycja obowiązkowa, przyjemność nad przyjemnościami i mnóstwo czasu spędzonego z ulubionym autorem, jego życiem i twórczością. Dla dopiero zaczynających przygodę z tym autorem bądź nie przepadającym za jego pisarstwem – okazja, by dowiedzieli się czegoś nowego, nieoczekiwanego i fascynującego.

Monika Kubiak, Na Ekranie

Ziembiński wykonał tytaniczną pracę, zbierając wszystkie potrzebne materiały. Napisany tekst jest logiczny i przemyślany. Wybrane utwory łatwe do odnalezienia dzięki klarownej szacie graficznej i pomocnemu indeksowi haseł. Wszystko to obite piękną, twardą okładką. Instrukcja obsługi to barwne uzupełnienie biografii pisarza, opis twórczości, ale i też pewnych trendów w kulturze popularnej.

Weronika Penar, PopBookownik

Kup teraz
swiatksiazki.pl
19.99 zł
49.90 zł
Oszczędzasz 29.91 zł
Idź do sklepu »