Trzy sekundy

Anders Roslund / Börge Hellström

Tytuł oryginału: THREE SECONDS
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś 
Liczba stron: 560
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-506-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 lipca 2019

Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za najlepszą powieść roku!

8 miesięcy w pierwszej dziesiątce bestsellerów Szwecji.

Film, w którym zagrali Joel Kinnaman, Clive Owen i Rosamund Pike.

Brutalny pitbul na usługach mafii. Świadek egzekucji. Piet Hoffman. Ma pokierować operacją wprowadzenia narkotyków do szwedzkich więzień. I tylko jeden człowiek wie, że w rzeczywistości jest tajnym współpracownikiem szwedzkiej policji, który od lat infiltruje największą zorganizowaną grupę przestępczą w kraju. I że jego imponująca kartoteka jest całkowicie spreparowana.

Kiedy zgodnie z planem ministerstwa sprawiedliwości Hoffman daje się zamknąć w więzieniu o zaostrzonym rygorze, jest zdany sam na siebie. A w oczach policjantów i klawiszy jest niebezpiecznym psychopatą.

Za sprawą dociekliwego inspektora prowadzącego jedną ze spraw, w które Hoffman był zamieszany, zostaje zdekonspirowany. Jeśli pierwsi dopadną go ludzie mafii, nie ma szans. A jego człowiek w służbach nie może podjąć pochopnych kroków. Wkrótce tylko 1500 metrów i 3 sekundy będą dzielić Hoffmana od kuli snajpera…

Wstrząsający realizmem thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Kryminalną Roku – wyróżnienie, jakim wcześniej mogli poszczycić się Stieg Larsson oraz Henning Mankell.

więcej

Recenzje

Niewiele książek tak porusza!

Daily Mail

Masz wrażenie, że czytanie Trzech sekund zajmuje trzy sekundy… Niesamowite!

Time Out

Kup teraz
swiatksiazki.pl
28.73 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 11.17 zł
Idź do sklepu »