Trzy sekundy

Anders Roslund / Börge Hellström

Tytuł oryginału: THREE SECONDS
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś 
Liczba stron: 560
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-506-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 17 lipca 2019

Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Roku.
Nominowany do Nagrody Srebrnego Klucza.


Pitbul na usługach polskiej mafii. Ale także tajny współpracownik sztokholmskiej policji. Właśnie nadarza się okazja, by przeniknął jeszcze głębiej w struktury organizacji przestępczej. Polscy zleceniodawcy oczekują, że zorganizuje sieć sprzedaży narkotyków w miejscu, które przynosi największe zyski – w szwedzkich więzieniach. Jeśli mu się powiedzie, wykończy konkurencję i zdusi proceder w zarodku. W przeciwnym razie może tylko mieć nadzieję, że śmierć będzie szybka.

Bo poza nim i oficerem prowadzącym tylko trzy osoby wiedzą o akcji w murach więzienia dla najgroźniejszych przestępców i jeśli coś pójdzie nie tak, jeśli zostanie zdekonspirowany, umyją od tego ręce. Zostanie kompletnie sam. I o tym, czy przeżyje, zadecydują trzy sekundy.

więcej

Recenzje

Cenię realizm, choćby był drastyczny. Szanuję detalicznie przeprowadzony research, nawet jeśli czasami spowalnia on tempo akcji. Potrzebuję merytorycznych opisów, by wsiąknąć w fabularny świat. Jestem wymagającym czytelnikiem, który nie trawi bzdur mających na celu gatunkowo podkolorować niewesołe realia. I do takich odbiorców Anders Roslund i Börge Hellström kierują swój mroczny i brudny cykl o narkobiznesie.

Paulina Stoparek, Zbrodnia w bibliotece

Niewiele książek tak porusza!

Daily Mail

Masz wrażenie, że czytanie Trzech sekund zajmuje trzy sekundy… Niesamowite!

Time Out

Ci, którzy zastanawiają się, kto zajmie miejsce Stiega Larssona, nie powinni mieć już wątpliwości: Anders Roslund i Börge Hellström.

The Independent