W PRZYSZŁYM ROKU W JEROZOLIMIE

Julia Navarro

Tytuł oryginału: DISPARA, YO YA ESTOY MUERTO
Tłumaczenie: Elżbieta Sosnowska
Liczba stron: 816
Format: 155 x 235 mm
ISBN: 978-83-7985-744-9
Oprawa: twarda
Data wydania: 9 listopada 2016

Poruszająca opowieść o ludziach szukających dla siebie miejsca w ogarniętym chaosem świecie.Opowieść o zdradzie i zemście, możliwej i niemożliwej miłości, o wielkiej przygodzie w kraju pełnym nietolerancji i oburzenia.

Fragment opisanej z dwóch perspektyw fascynującej historii miejsca, które do dziś jest źródłem międzynarodowych konfliktów. Zawikłane losy rodzin dwóch przyjaciół, Żyda Samuela Zukera i Palestyńczyka Ahmeda Ziada, na przestrzeni niemal stu lat.

Warszawa, Petersburg, Paryż…

Samuel Zuker nie znalazł tam szczęścia. Musiał uciekać – przed pogromami, prześladowaniami carskiej ochrany, przed pustką. Wygląda na to, że na kupionym kawałku ziemi w pobliżu Jerozolimy wreszcie odnajdzie swoje miejsce na świecie. I że nic nie zniszczy przyjaźni łączącej go z Ahmedem Ziadem, którego rodzina od dawna tę ziemię dzierżawiła.

Ponad pół wieku później Marian Miller przyjeżdża do Izraela, żeby przygotować raport na temat terenów okupowanych. Jedną z osób, z którymi rozmawia, jest syn Samuela, który ma jej wiele do powiedzenia. Ale ma też mnóstwo do ukrycia. Podobnie jak ona.

Ta intrygująca saga rodzinna, w której kulminacyjne wydarzenia przypadają na rok 1948, jest najambitniejszą jak dotąd powieścią Julii Navarro. To powieść szkatułkowa, której karty zaludniają postacie z krwi i kości, biorące własne przeznaczenie w swoje ręce, spełniające marzenia i walczące o życie.

Czytelnicy trylogii Stulecie Kena Folletta będą tą książką zachwyceni.

więcej

Recenzje

Bohaterowie tej powieści żyją u mojego boku, zdołali mnie wiele nauczyć i stali się częścią mojej prywatnej historii.

Julia Navarro

Najbardziej skomplikowana powieść w dorobku Julii Navarro. Historia miesza się z suspensem, dramatem i polityką. Dziewiętnastowieczne dzieło napisane w XXI wieku.

J. M. Pozuelo Yvancos, ABC Cultural

Ambitna opowieść, której akcja zaczyna się u schyłku XIX wieku a kończy się w 1948 roku, przybliżająca nam jedne z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii.

Area Libros

Intensywna i emocjonująca saga rodzinna, która zagłębia się w tajniki ludzkiej psychiki, oferując jednocześnie przejmujące twierdzenie, że ponad każdą ojczyzną są jeszcze ludzie.

La Región