ZAGADKI KRYMINALNE PANNY FISHER: MORDERSTWO W POCIĄGU

Kerry Greenwood

Tytuł oryginału: MURDER ON THE BALARAT TRAIN
Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Liczba stron: 224
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-465-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 30 października 2015

Podróż pociągiem w latach 20. XX wieku nie należy do  przyjemności. Można się nieźle poobijać, zmęczyć i nadenerwować.  Trzeba być przygotowanym na całkiem nieeleganckie  zachowania i nudne rozmowy ze starszymi paniami  w kapeluszach. Ale zdarza się również, że cały wagon pasażerów  zostaje uśpiony chloroformem. Nie mówiąc o tym, że  niektórzy zostają… zamordowani. A to już stanowi pewne  urozmaicenie.

Nikt nie spodziewał się zabójczego towarzysza podróży. Nikt  też niczego nie widział i nikt nie ma pomysłu, co dokładnie  mogło się stać i kiedy. Tylko pewna starsza pani mogłaby  coś powiedzieć na ten temat, ale niestety, to właśnie ona nie żyje.

/>

Zabójca źle się jednak przygotował do swojego zadania. Nie  wziął pod uwagę, że wśród pasażerów będzie Phryne  Fisher, najbardziej wyzwolona, pyskata i nieustraszona ze  wszystkich australijskich detektywów! Panna Fisher, jej niezawodna beretta kaliber .32 i pokojówka Dot dołożą wszelkich  starań, aby mordercę spotkała zasłużona kara. A śledztwo  poprowadzą z właściwą sobie elegancją, humorem i bezczelnością.

więcej