17 GOŹDZIKÓW

Andrew Morton

Tytuł oryginału: 17 CARNATIONS
Tłumaczenie: Maria Frąc
Liczba stron: 448
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-466-1
Oprawa: twarda
Data wydania: 28 października 2015

17 goździków, najnowsza książka Andrew Mortona, biografa księżnej Diany, specjalisty od dziejów brytyjskiej rodziny królewskiej, zawiera niepublikowane wcześniej wywiady, fotografie i dokumenty rzucające nowe światło na jedną z najbardziej skandalizujących par w dziejach rodziny Windsorów.

Największy skandal w dziejach Windsorów.

Ślub Wallis Simpson i księcia Windsoru – byłego króla Edwarda VIII – odbył się w willi należącej do sympatyzującego z nazistami Charles’a Bedaux. Wkrótce po ślubie brytyjska para książęca była podejmowana przez Hitlera w Berchtesgaden i przez Göringa w jego posiadłości Carinhall.

Książę Windsoru nazwał Hitlera „wielkim człowiekiem”, a Führer twierdził, że Wallis byłaby wspaniałą królową... marionetkowej monarchii brytyjskiej pod rządami Rzeszy...

W korytarzach Westminsteru szeptano, że pani Simpson była szantażystką, szpiegiem i kochanką nazistów, specjalną wysłanniczką Hitlera w Londynie, kochanką Ribbentropa, który co rano wysyłał jej 17 goździków, aby uczcić wspólnie spędzone noce...

Jaka jest prawda?

Czy Edward był zdrajcą, czy tylko naiwnym człowiekiem?

Jedno na pewno nie budzi wątpliwości: Dwanaście lat – dwa razy dłużej niż trwała druga wojna światowa – dwór brytyjski prowadził walkę o to, by schludnie zamieść krepujące akta Windsora – i wszelkie inne nieodkryte królewskie miny – pod dywan historii.

A kto jak kto, ale członkowie tej rodziny mają wrodzony talent do zacierania śladów!

więcej