CALM

Michael Acton Smith

Tytuł oryginału: CALM: CALM THE MIND, CHANGE THE WORLD,
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Liczba stron: 224
Format: 150 x 210 mm
ISBN: 978-83-7985-654-1
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 2 marca 2016

Spóźnione autobusy, zalew maili, urywające się telefony, niekończące się listy zadań… Świat wciąż chce od nas więcej, szybciej, bardziej…  Jak we współczesnym, rozpędzonym do granic możliwości świecie odnaleźć równowagę i zyskać nieco czasu i przestrzeni dla siebie? 

Odpowiedzią jest Calm – wyjątkowa zarówno w swojej treści, jak i formie książka, jakiej do tej pory próżno było szukać w polskich księgarniach.

Calm nie jest poradnikiem. Nie zawiera zbioru zasad, których trzeba restrykcyjnie przestrzegać – to raczej praktyczny dziennik swobodnych inspiracji, bazujący na prostych, niekłopotliwych czynnościach oraz wykorzystaniu umiejętności i cech, z którymi rodzi się każdy z nas:  kreatywności i spontaniczności. Calm jest przełomową książką, która idealnie

równoważy potrzebę odzyskania spokoju z realiami nowoczesności.

W ośmiu rozdziałach –  Natura, Sen, Podróże, Relacje z innymi, Praca, Dzieci, Kreatywność oraz Jedzenie – znajdziemy zarówno wyniki najnowszych badań naukowych, jak również propozycję działań twórczych, ćwiczeń i inspiracji, które pozwolą czytelnikom otworzyć oczy na przyjemności i bogactwo doznań dnia codziennego oraz odzyskać dla siebie odrobinę ładu,  przestrzeni i arcyważnego czasu.

Książka zainspirowała popularnego vlogera, Reżysera Życia, który przygotował film Keep calm and..., w którym pokazuje, że przez pędzący świat łatwo jest zgubić siebie. Social media, facebook potrafią nas łączyć ale gdy przekroczymy granicę to mogą także... dzielić.

więcej