CUDOWNE LATA (edycja limitowana)

Valérie Perrin

Tytuł oryginału: TROIS/ special ediition
Tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
Liczba stron: 576
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-6775-985-4
Oprawa: twarda
Data wydania: 25 października 2023

Nowe, eleganckie limitowane wydanie: twarda oprawa, piękny świeży layout i tasiemka-zakładka, doskonale sprawdzi się jako świąteczny prezent – tym bardziej, że wewnątrz, na ozdobnej stronie, wydawca przewidział miejsce na osobistą dedykację dla obdarowanej osoby!

Dodatkowo każdy egzemplarz zawiera unikalną pocztówkę z wyjątkową grafiką, inspirującym cytatem z książki oraz przestrzenią na wpisanie życzeń.

Wizualizacja pocztówek może nieznacznie różnić się od ostatecznego wyglądu produktu.

Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey!

Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu „Le Parisien”!

Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego „Lire”!

300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji.

Finalistka Grand Prix blogerów literackich we Francji.

Książka lata 2021 roku we Francji.

Nr 1 na liście bestsellerów we Włoszech w dniu premiery.

Tłumaczenia na 12 języków.

Najnowsza powieść autorki fenomenalnego „Życia Violette”, nominowanego do Bestsellera Empiku w kategorii literatura piękna za 2022 rok.

Oda do przyjaźni i szczęśliwych lat dzieciństwa.

Opowieść o więziach, które łączą nas na całe życie i o wyborach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

Étienne był liderem, Nina sercem, a Adrien podążał za nimi bez narzekania.

Rok 1986. Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau chodzą do tej samej klasy szkoły podstawowej. Początkowo łączy ich przypadkowa zbieżność ‒ nazwiska całej trójki zaczynają się na literę „B” i w szkole zawsze wyczytywani są jedno po drugim. Wkrótce jednak stają się nierozłączni także poza szkołą. Uczą się i bawią ‒ zawsze razem, nawet gdy mijają beztroskie lata i z podstawówki przechodzą do gimnazjum, a potem do liceum, aż w końcu porzucają szkolne autobusy i zaczynają chadzać do nocnych klubów. Związani przysięgą krwi, obiecali sobie za wszelką cenę wspierać się w osiągnięciu upragnionego celu: nade wszystko pragną opuścić małe prowincjonalne miasteczko, z którego pochodzą, i zamieszkać w Paryżu, oddać się muzycznej pasji i za nic nie pozwolić, by życie ich rozdzieliło. Ale czas mija nieubłaganie, a los ma wobec nich własne plany…

Rok 2017. Na dnie jeziora w małym miasteczku, w którym dorastała trójka przyjaciół, znaleziony zostaje wrak samochodu. Virginie, niezależna dziennikarka lokalnych mediów, relacjonuje wydarzenie. W przeszłości bardzo dobrze znała Adriena, Étienne’a i Ninę. Jaki jest związek między tragicznym wypadkiem a historią ich nierozłącznej przyjaźni?

Valérie Perrin snuje historię splątanych losów bohaterów od lat dziecięcych, przez czas dojrzewania, aż po dorosłość ‒ tytułowej trójki złączonej więzami, które los i czas nieubłaganie wystawiają na próbę.

W tej historii można odnaleźć skrawek swojej młodości, poczuć zapach basenowego chloru, frytek, lodów waniliowych, kawy wypijanej wspólnie z jednego kubka na śniadanie.

To powieść o prawdziwym życiu i o pięknej przyjaźni na przekór ludziom i czasom. Doprawiona przez autorkę szczyptą magii, dzięki której stapiamy się w jedno z bohaterami książki.

Valérie Perrin, fotografka i scenarzystka, podbiła serca czytelników debiutem Niedzielni zapomniani (Les oubliés du dimanche) – książka zostanie wydana w Polsce w 2023 r. Jej druga powieść Życie Violette (Changer l’eau des fleurs), przetłumaczona na 26 języków i kupiona na całym świecie już przez prawie dwa miliony czytelników, w 2018 roku otrzymała tytuł „wyboru księgarzy”. W tym samym roku przyznano jej też prestiżowe wyróżnienie Prix des Maisons de la Presse. Valérie Perrin ma niecodzienny dar dostrzegania zagadkowej głębi w zwyczajnym życiu.

Niezapomniana!
„ELLE”

Prawdziwy brylant wśród powieści.
„Le Parisien”

Nadzwyczajna!
Canal+

Poruszająca!
RTL

Czuła, przesycona emocjami, nastrojowa historia. Złożona opowieść o przyjaźni skrywającej mroczną tajemnicę.
„Kirkus”

więcej

Recenzje

Niezapomniana!

„ELLE”

Czuła, przesycona emocjami, nastrojowa historia. Złożona opowieść o przyjaźni skrywającej mroczną tajemnicę.

„Kirkus”

Nadzwyczajna!

Canal+

Poruszająca!

RTL

Prawdziwy brylant wśród powieści.

„Le Parisien”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
37.00 zł
56.90 zł
Oszczędzasz 19.90 zł
Idź do sklepu »