ŻYCIE VIOLETTE (edycja limitowana)

Valérie Perrin

Tytuł oryginału: CHANGER L'EAU DES FLEURS/ special edition
Tłumaczenie: Wojciech Gilewski
Liczba stron: 480
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-6775-984-7
Oprawa: twarda
Data wydania: 25 października 2023

Wielki bestseller we FrancjI! Ponad milion sprzedanych egzemplarzy!

Powieść nominowana do bestsellera empiku w kategorii literatura piękna za 2022 rok.

Obsypana nagrodami książka, która zachwyciła krytyków i czytelników!

Nowe, eleganckie limitowane wydanie: twarda oprawa, piękny świeży layout i tasiemka-zakładka, doskonale sprawdzi się jako świąteczny prezent – tym bardziej, że wewnątrz, na ozdobnej stronie, wydawca przewidział miejsce na osobistą dedykację dla obdarowanej osoby!

Dodatkowo każdy egzemplarz zawiera unikalną pocztówkę z wyjątkową grafiką, inspirującym cytatem z książki oraz przestrzenią na wpisanie życzeń.

Oda do szczęścia i pochwała radości z małych rzeczy.

Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu we wszystkich jego odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają się z aromatami herbaty, kwiatów i świeżo zebranych warzyw.

I niezłomna wiara w szczęście. Bo życie jest piękne… mimo wszystko!

Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć – pomimo poczucia przegranej, niewyobrażalnej tragedii i straty, która ją dotknęła.

Violette spędza całe dnie na cmentarzu. Dba o niego najlepiej jak potrafi, porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… Jest dobrym duchem tego miejsca, służącym wsparciem odwiedzającym go żałobnikom. Violette wiele już słyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. I sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął…

Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.

Opowiedziana z wrażliwością i wyczuciem, ciepła, przejmująca, a jednocześnie niezwykle budująca historia kobiety, która wbrew wszystkiemu uparcie wierzy w szczęście. Opowieść, która biegnie po nitce do kłębka − utkana z kaprysów losu, spraw drobnych i wielkich, strasznych i pięknych.

Ta książka jest jak promyk słońca, który z nadejściem wiosny nieśmiało przedziera się przez chmury.

Księga życia to najważniejsza księga, której nie można ani zamknąć, ani otworzyć, kiedy się chce; chciałoby się wrócić do ulubionych fragmentów, a tu pod palcami już pojawia się strona, na której przychodzi śmierć.

Valérie Perrin ŻYCIE VIOLETTE

To najpiękniejsza powieść na świecie!

Antonio D’Orrico, „Corriere della Sera”

Przejmująca, opowiedziana z wielką czułością historia o miłości, stracie i odkupieniu...

Czarująca opowieść o odnajdywaniu drobnych radości – w przyrodzie, piciu, jedzeniu i… przyjaźni.

„Publishers Weekly”

Zachwycająca i bardzo poruszająca historia kobiety, która wciąż wierzy, że wszystko w końcu jakoś się ułoży, a los odmieni się na lepsze.

Stylist”

Radosny hołd dla życia i miłości.

ForeWord Reviews

więcej

Recenzje

To najpiękniejsza powieść na świecie!

Antonio D’Orrico, „Corriere della Sera”

Przejmująca, opowiedziana z wielką czułością historia o miłości, stracie i odkupieniu... Czarująca opowieść o odnajdywaniu drobnych radości – w przyrodzie, piciu, jedzeniu i… przyjaźni.

„Publishers Weekly”

Zachwycająca i bardzo poruszająca historia kobiety, która wciąż wierzy, że wszystko w końcu jakoś się ułoży, a los odmieni się na lepsze.

„Stylist”

Radosny hołd dla życia i miłości.

ForeWord Reviews