Fox

Frederick Forsyth

Tytuł oryginału: THE FOX
Tłumaczenie: ROBERT WALIŚ
Liczba stron: 352
Format: 125 X 195 MM
ISBN: 978-83-8125-613-1
Oprawa: twarda
Data wydania: 3 lipca 2019

Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować…

A jeśli najgroźniejszą bronią na świecie jest chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wykwalifikowane służby bezpieczeństwa, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko mocarstwom obróciła się ich własna broń?

Adriana Westona budzi w nocy telefon z kancelarii premiera. Wieści są szokujące: Pentagon, NSA i CIA zostały równocześnie zhakowane przez nieznanego sprawcę posługującego się pseudonimem FOX, który z łatwością obszedł najwymyślniejsze systemy zabezpieczające. Hakerem okazał się siedemnastoletni Brytyjczyk, Luke Jennings. Chłopak nie ma kryminalnej przeszłości, dysponuje za to genialnym umysłem.

Ekstradycja nastolatka do Stanów wydaje się nieunikniona, lecz Weston wpada na lepszy pomysł: Jeśli Luke może zrobić to nam, to co może zrobić naszym wrogom?

Rozpoczyna się wyścig z czasem, by przechwycić cel, zanim wpadnie w niepowołane ręce i zaburzy światową równowagę sił.

więcej

Recenzje

Niemal pięć dekad od premiery "Dnia szakala" Frederick Forsyth wciąż pozostaje arcymistrzem literatury szpiegowskiej i sensacyjnej.

Piotr Gociek, Do Rzeczy

Frederick Forsyth mimo wieku i zastrzeżeń, że już nic nie napisze, świetnie dostosował się do współczesnych realiów. Nie są mu obce intrygi hakerów i ich politycznych uwikłaniach - rzecz zresztą podobno oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

Leszek Bugajski, Wprost

Najnowsza powieść leciwego mistrza literatury szpiegowskiej opowiada nie tylko o pracy agenta, ale także o trudnej przyjaźni dwóch mężczyzn. Fabuła świetnie wpisuje się w bieżące wydarzenia polityczne i do tego wciąga.

Radosław Pulkowski, Playboy

Forsyth, gigant w gatunku thriller polityczny i szpiegowski, wspiął się jeszcze wyżej.

The Washington Times

Thriller szpiegowski w klasycznym stylu… Fani gatunku będą zachwyceni!

Publishers Weekly

Kup teraz
swiatksiazki.pl
14.99 zł
44.90 zł
Oszczędzasz 29.91 zł
Idź do sklepu »