HITLER, REPORTAŻ BIOGRAFICZNY

John Toland

Tytuł oryginału: ADOLF HITLER
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Liczba stron: 1152
Format: 165 x 240 mm
ISBN: 978-83-7885-846-1
Oprawa: twarda
Data wydania: 8 października 2014

Kim był człowiek, który przesądził o losach Europy XX wieku?

Szaleniec odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, architekt fabryk śmierci. Marzący o potędze niespełniony artysta, wielbiciel Wagnera i powieści Karola Maya. Wytrawny polityk i kłamca. Mężczyzna, z powodu którego co najmniej trzy kobiety targnęły się na swoje życie. Charyzmatyczny przywódca, za którym podążył niemal cały naród. Największy geniusz zła w historii.

Intrygująca, po mistrzowsku napisana, kompletna biografia Adolfa Hitlera, przywódcy III Rzeszy.

W tej obszernie udokumentowanej, opartej na wieloletnich badaniach książce John Toland, zdobywca Nagrody Pulitzera, pomaga

zrozumieć fenomen Adolfa Hitlera jako człowieka, jednocześnie wyznaczając nowe standardy biografiom postaci historycznych, na tle których należy oceniać inne prace poświęcone przywódcy III Rzeszy.Czytając o kulisach wydarzeń poprzedzających II wojnę światową, trudno ustrzec się przed porównaniami ze współczesnością.

Zło ma nie tylko swoją banalną stronę, istnieje też coś takiego jak urok zła.

John Toland

więcej

Recenzje

Niezwykle odkrywcza... Bardzo szczegółowa... Zadziwiająco absorbująca... Należy ją uznać za jeden z najbardziej kompletnych wizerunków Hitlera.

The New York Times

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o Hitlerze i II wojnie światowej.

Newsweek

Wolna od nużących analiz historycznych i ocen. Oparta na dokumentach źródłowych, nieopublikowanych wspomnieniach i wywiadach, w tym z ludźmi z najbliższego otoczenia Führera, których Toland skłonił do przerwania milczenia... Czyta się ją jednym tchem.

Newsweek