LISTA, KTÓRA ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE

Olivia Beirne

Tytuł oryginału: THE LIST THAT HAS CHANGED MY LIFE
Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Liczba stron: 352
Format: 125x195 mm
ISBN: 978-83-7985-076-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 20 maja 2020

Bestsellerowa powieść Olivii Beirne Lista, która zmieniła moje życie zabierze was w zabawną podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy żyć…

Georgia kocha wino, programy reality show i siedzenie na kanapie po pracy. Nie znosi wysokości, sprawdzania swojego konta bankowego, chodzenia na randki oraz aktywności, do których wymagany jest sportowy stanik. I nigdy, przenigdy nie podejmuje żadnego ryzyka.

Aż do chwili, kiedy jej piękna i odważna siostra zdaje sobie sprawę, że nie zdoła odhaczyć wszystkiego ze swojej „Listy Rzeczy Do Zrobienia Przed Trzydziestką” i prosi Georgię o pomoc.

Georgia ma zaledwie kilka miesięcy, by zmienić swoje życie i dokończyć zadania z listy. Czy będzie na tyle odważna, by dla swojej siostry zaryzykować wszystko?

Czy jej życie zmieni się pod wpływem listy?

więcej

Recenzje

Moc śmiechu! Powieść Olivii Beirne jest autentycznie zabawna. Urocza, ciepła i momentami wzruszająca. Bywało, że uśmiechałam się pod nosem bądź nawet śmiałam na głos – co zaskoczyło nawet mnie samą! "Lista, która zmieniła moje życie" w pewien sposób motywuje i inspiruje. Jest lekka, ale pełna nadziei. Pozwala rozładować napięcie i na pewno poprawia humor. Idealna na plażę czy leniuchowanie w ogródku. Potwierdza, że czasem najprostsze historie są najlepsze. Czytając "Listę, która zmieniła moje życie", naprawdę nieźle się bawiłam!

Natalia Chrobok, Głos kultury

„Lista, która zmieniła moje życie” to zabawna i inspirująca komedia romantyczna. Główna bohaterka bywa jak Briget Jones do kwadratu. Do czasu, kiedy dostaje zadanie do wykonania. Właściwie listę zadań...

Sylwia Skorstad, Republika kobiet

„Lista, która zmieniła moje życie” bawi i wzrusza, a przede wszystkim przekonuje, że żyje się tylko raz i nie wolno różnych rzeczy odkładać na później. Powieść wydaje się idealna na wakacje, kiedy poszukujemy lekkich, pogodnych książek, ale mamy też więcej czasu na to, by zastanowić się nad własnym życiem: czy aby przypadkiem nie przecieka nam między palcami?

Joanna Kapica-Curzytek, Esensja

Niezwykle radosna i wzruszająca powieść, której wielkim plusem jest autentyczność. Opowiada nie tylko o przezwyciężaniu własnego strachu, ale także o wielkiej siostrzanej miłości i oddaniu, które zwycięża wszystko. Na koniec dodam jeszcze jedno zdanie o pięknym wydaniu – książka dołączyła do serii „Mała czarna” Wydawnictwa Albatros (do tej pory ukazała się jeszcze powieść Współlokatorzy) – i jest naprawdę estetycznie przygotowana. Do tego świetne tłumaczenie i wzorowa korekta, czyli nic dodać, nic ująć. Polecam gorąco!

Klaudia Kobylańska, GoodBuk

W przypadku "Listy, która zmieniła moje życie" mamy do czynienia raczej z wariacją na temat "Dzienników Bridget Jones", ale trzeba przyznać, że jest to wariacja twórcza, zabawna i udana. W powieści młodej autorki nie czułem napuszenia, ani absurdalnego komplikowania sytuacji, jak w przypadku Bridget. Tu wszystko jest logiczne i prawdopodobne, a przy okazji zabawne, choć oczywiście są też momenty do wzruszenia. I co chyba najważniejsze, jest w tej historii drugie dno, istotne przesłanie i morał nie tylko dla Goergii. Bardzo przyjemnie zaskakująca lekka lektura na kilka relaksujących chwil.

Łukasz Radecki, prozaik, recenzent, publicysta, muzyk, poeta, redaktor, od lat związany z polską sceną horroru i science fiction

Jedna z najzabawniejszych książek, jaką miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Olivia pisze z niesamowitym ciepłem i inteligencją – fantastyczny debiut.

Emma Copper, autorka książki The Song of Us

Rozczulająca opowieść o miłości, rodzinie i przyjaźni, pokazująca jak bardzo jesteśmy w stanie się poświęcić dla osób, na których nam zależy.

Stardust Books Reviews

Prawdziwie rozczulająca, naturalna i szczera opowieść, którą niezwykle przyjemnie mi się czytało.

Kim The Book Worm

Kup teraz
swiatksiazki.pl
24.35 zł
37.99 zł
Oszczędzasz 13.64 zł
Idź do sklepu »