NA RAZIE ŻEGNAJ

Laurie Frankel

Tytuł oryginału: GOODBYE FOR NOW
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 400
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-976-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 11 lipca 2014

Pomysłowa i pełna emocji opowieść o miłości i stracie. I o tym, w jaki sposób można pozwolić ukochanej osobie odejść.

Jeśli nie możesz spędzać czasu z ludźmi, których kochasz, musisz poświęcać go tym, których nie kochasz. Doskonale wie o tym Sam, programista, który w swojej pracy ma jeden cel – ocalić siebie i innych od samotności.

Sam pracuje dla portalu randkowego w Seattle. Tworzy genialny algorytm pozwalający jego użytkownikom na znalezienie bratniej duszy. Algorytm działa idealnie – Sam spotyka dzięki niemu miłość życia, uroczą Meredith – ale przy okazji traci pracę. Bo jak serwis randkowy może przynosić zyski, skoro ludzie odnajdują swoich ukochanych za pierwszym razem? Wkrótce jednak Sam zaczyna wykorzystywać swój informatyczny talent w inny sposób.

Kiedy umiera babcia Meredith – Livvie – dziewczyna nie może poradzić sobie z jej odejściem. Widząc, jak cierpi, Sam postanawia zaprojektować komputerową symulację, która zbuduje wirtualną osobowość Livvie na podstawie danych pozyskanych z e-maili, portali społecznościach i video chatów i pozwoli Meredith na ostateczne pożegnanie babci. Za namową Meredith i jej ekstrawaganckiego kuzyna Sam tworzy ReAnimację – płatną usługę, dzięki której osoby pogrążone w żałobie mogą rozmawiać ze swoimi bliskimi. Niebawem najdoskonalszy wynalazek Sama okazuje się jego największym przekleństwem.

więcej

Recenzje

Każdy, kto lubi nowoczesne, mądre, ale też trochę wzruszające historie miłosne, będzie zachwycony!

Redbook

To świetna lektura dla komputerowych maniaków, romantyków, wielbicieli kawy i spacerów w deszczu po plaży.

Digital Media Roundup