OJCIEC CHRZESTNY. TRYLOGIA

Mario Puzo

Tytuł oryginału: THE GODFATHER TRILOGY
Tłumaczenie: Bronisław Zieliński / Jan Jackowicz / Marek Fedyszak
Liczba stron: 1088
Format: 150 x 230 mm
ISBN: 978-83-8215-213-5
Oprawa: twarda
Data wydania: 9 listopada 2022

Wyjątkowe wydanie ze wstępem Francisa Forda Coppoli

Przygotowanym z okazji pięćdziesięciolecia wydania Ojca Chrzestnego.

W skład trylogii wchodzą powieści Mario Puzo: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk oraz Omerta.

Trzy porywające opowieści o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci… Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.

OJCIEC CHRZESTNY

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino.

Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą, przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

SYCYLIJCZYK

Puzo przenosi czytelnika do mrocznego świata sycylijskiej prowincji, pełnego przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią. Po dwuletnim pobycie na Sycylii syn Vita Corleone, Michael, ma wrócić do domu. Ojciec Chrzestny zleca mu ważną misję: ma zabrać do Ameryki Salvatore Giuliana, uwielbianego przez wszystkich legendarnego sycylijskiego banitę, który od kilku lat na czele swojej bandy broni uciskanych mieszkańców przed wszechwładzą bogaczy i przywódców mafijnych.

OMERTA

Zmierzch mafii czy tylko zmiana metod? Omertà – zmowa milczenia – pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta – pieniądze. Czy to właśnie one są motywem zabójstwa popełnionego w biały dzień w samym środku Manhattanu na Raymonde Aprilem, czołowym amerykańskim mafiosie, który przed trzema laty zerwał z działalnością przestępczą? Czy może chodziło o złamanie mowy milczenia?

Tak jak nie można przestać czytać Ojca Chrzestnego, tak potem nie można przestać myśleć o tej książce.

„New York Magazine”

Postacie stworzone przez Puzo w Sycylijczyku wyrazistością nie ustępują tym z Ojca Chrzestnego.

„New York Daily News”

Maria Puzo opisuje w Omercie świat przestępczy tak sugestywnie, że czytelnik, który z przyjemnością daje się w ten świat wciągnąć, sam zaczyna się czuć jak przestępca.

„New York Post”

więcej

Recenzje

Tak jak nie można przestać czytać Ojca Chrzestnego, tak potem nie można przestać myśleć o tej książce.

„New York Magazine”

Postacie stworzone przez Puzo w Sycylijczyku wyrazistością nie ustępują tym z Ojca Chrzestnego.

„New York Daily News”

Mario Puzo opisuje w Omercie świat przestępczy tak sugestywnie, że czytelnik, który z przyjemnością daje się w ten świat wciągnąć, sam zaczyna się czuć jak przestępca.

„New York Post”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
65.00 zł
99.90 zł
Oszczędzasz 34.90 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora