OSTATNI INTRUZ

Tana French

Tytuł oryginału: THE TRESPASSER
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 560
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-035-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 11 października 2017

Praca w dublińskim wydziale zabójstw nie wygląda tak, jak Antoinette Conway sobie wymarzyła. Jedyna osoba stojąca po stronie bliskiej załamania detektyw – skazanej na prowadzenie rutynowych śledztw, złośliwe zżarty kolegów i szykany – jest jej partner Stephen Moran.

Najnowsza sprawa wygląda jak kolejna kłótnia kochanków, która wymknęła się spod kontroli. Aislinn Murray, atrakcyjna blondynka, zostaje znaleziona martwa w salonie swojego perfekcyjnego – jak z katalogu – domu, obok stołu nakrytego do romantycznej kolacji dla dwojga.

W Aislinn nie ma nic szczególnego… Poza jednym: detektyw Conway jest przekonana, że gdzieś ja już widziała. I że wyjaśnienie śmierci dziewczyny nie jest tak proste, jak twierdza inni detektywi z wydziału zabójstw, którzy wyraźnie utrudniają śledztwo…

A tymczasem wszystko, czego Conway i Moran dowiadują się o ofierze, utwierdza ich w przekonaniu, ze wcale nie była taka słodka i niewinna...

więcej

Recenzje

Klimatyczna i tryskająca napięciem!

People

Tana French to jedna z najbardziej utalentowanych autorek prozy kryminalnej.

Washington Post

Świetnie napisana, to prawdopodobnie najlepsza powieść w dorobku Tany French.

Entertainment Weekly

Niekwestionowana królowa irlandzkiego kryminału. Jej proza jest doskonała, fabuła precyzyjnie przemyślana, a bohaterowie przekonujący i prawdziwi.

Sunday Independent

Inne z tej serii