PIĘĆ DNI W PAŹDZIERNIKU

Jordi Sierra i Fabra

Tytuł oryginału: CINCO DIAS DE OCTUBRE
Tłumaczenie: Elżbieta Sosnowska
Liczba stron: 336
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-960-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 10 października 2014

Barcelona jest jak kobieta... Znieważoną kocha się bardziej.

Rok 1948. Trzy lata po zakończeniu drugiej wojny światowej Hiszpania jest ostatnim bastionem faszyzmu w Europie. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Barcelona wciąż liże rany po wojnie domowej, ale ludzie to stworzenia o niesłychanych umiejętnościach przystosowywania się. W mieście maltretowanym, poniżanym, gwałconym, w którym nawet kamienie mają uszy, próbują żyć i chwytać okruchy szczęścia. Tak jak ta dziwna, żyjąca „w grzechu” para: Miquel Mascarell i Patro – poraniony mężczyzna, zapomniany policjant i była prostytutka...

Pojawienie się człowieka, który reprezentuje wszystko, czym pogardzają, może zburzyć namiastkę ich spokoju. Chyba że inspektor Mascarell przyjmie jego zlecenie i ruszy w Barcelonę, żeby sprawdzać, szukać śladów, wyjaśniać szczegóły, wiązać je ze sobą, porównywać i oceniać. Jednym słowem – jeśli zrobi to, co potrafi robić najlepiej.

Miquel Mascarell to bohater pięciu powieści detektywistycznych Jordiego Sierry i Fabry, osadzonych w Barcelonie czasów republikańskich oraz późniejszych dyktatorskich rządów generała Franco.

więcej