PIĘKNE OSZUSTWO

Michael Ennis

Tytuł oryginału: A MOST BEAUTIFUL DECEPTION/ A MALICE OF FORTUNE
Tłumaczenie: Anna Binder
Liczba stron: 544
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-360-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 10 czerwca 2015

Księga, którą znają wszyscy. Ale nikt nie pojmował jej znaczenia.

Książę Niccoli Machiavellego.

Z wertowanych przez pięćset lat kart tego dzieła nie udało się odczytać ukrytej między wierszami prawdziwej historii. Aż do teraz.

 

Trzy pionki w wielkiej grze historii. Młody florencki dyplomata – Niccolò Machiavelli. Wędrowny inżynier wojskowy – Leonardo da Vinci. Cesare Borgia – potwór, który wciąż jeszcze stara się działać w ukryciu... Do ich spotkania doszło jesienią 1502 roku we włoskim miasteczku Imola. To tam, wśród wzgórz Toskanii, przypieczętowały się losy zachodniej cywilizacji.

W ich cieniu pozostawała Damiata, nic nieznacząca kurtyzana, szpieg

wysłany przez ojca Cesarego, papieża Aleksandra, aby wyjaśnić morderstwo jego ukochanego bękarta – Juana Borgii. Ale im bliżej wyjaśnienia tej tajemnicy, tym więcej trupów… A Damiata, Niccolò i Leonardo muszą uważać, by nie podzielić ich losu…

 

To po części kryminał, po części thriller polityczny, a po części – wyjątkowa historia miłosna. Opierając się o fakty historyczne, Piękne oszustwo Michaela Ennisa ujawnia zapierające dech w piersiach tajemnice Księcia Machiavellego.

Ennis pokazuje moment w dziejach, w którym umysł ludzki – i jego pomysłowość w zadawaniu śmierci – wszedł w nowoczesność.

więcej