POWIEM TYLKO RAZ

Lisa Gardner

Tytuł oryginału: NEVER TELL
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 448
Format: 135x205 mm
ISBN: 978-83-8215-094-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 14 października 2020

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców.
Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy w pewnym domu zostają znalezione zwłoki.
I rodzinny sekret, skryty głęboko pod warstwami półprawd i kłamstw.

Przed szesnastoma laty Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją nad ciałem męża. Z pistoletem w dłoni. I zadaje pytanie, czy podobny wypadek może zdarzyć się tej samej osobie dwa razy…

Zdjęcie zastrzelonego męża Evie obiega media. Wtedy rozpoznaje go pewna kobieta, Flora – ale nie widzi w nim ofiary, lecz jednego z oprawców, którzy bezpowrotnie zniszczyli jej życie. Aby odkryć prawdę musi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły swojego porwania, wszystko, o czym przez lata chciała zapomnieć. Wraz z policjantką D.D. Warren i agentką FBI Kimberly Quincy będą musiały odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami…

więcej

Recenzje

Nic nie jest tutaj oczywiste, a Gardner umiejętnie dawkuje zwroty akcji, kreśląc po drodze portrety silnych, samodzielnych kobiet, które nie cofną się przed niczym, aby odkryć sekrety z przeszłości. "Powiem tylko raz" Lisy Gardner to książka szyta pod ponury, jesienny wieczór. Raczej jeden, bo trudno powieść Amerykanki odłożyć przed odwróceniem ostatniej strony.

Marta Górna, Gazeta Wyborcza

Evie wraca do domu. Tu zastaje zwłoki zastrzelonego męża, uruchomiony laptop i pistolet - narzędzie zbrodni. Śledztwo prowadzi bostońska policja - sierżant D.D. Warren. To ona przed 16 laty wyjaśniała zagadkę śmierci ojca Evie, wybitnego matematyka, profesora Harvardu. Teraz Evie jest podejrzana o zabójstwo męża, a tamta sprawa powraca, bo pani sierżant mimo upływu czasu i zamknięcia dochodzenia wciąż ma wątpliwości. Do sprawy włącza się FBI i tak czytelnik otrzymuje pasjonującą lekturę: trzy równolegle prowadzone dochodzenia, trzy zagadki kryminalne. Autorka świetnie sobie radzi i doskonale prowadzi czytelnika przez meandry zwrotów akcji.

Jacek Michoń, Angora

W thrillerze Lisy Gardner z doskonale prowadzoną akcją łączą się mocne postacie kobiet. Kto polubił Lily Bard z kryminalnego cyklu Charlaine Harris, z przyjemnością odnajdzie pokrewieństwo z nią we Florze - również twardzielce, czujnej, przedsiębiorczej. Tandem Warren-Dane w działaniu to gwarancja emocji. I chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Aleksandra Pańko, Tygodnik "Przegląd"

Autorka wykorzystuje zabieg przemieszania narracji prowadzonych z perspektyw trzech kobiet. Z jednej strony powoli prowadzi czytelnika do rozwiązania zagadki „kto zabił?", z drugiej - w zawiły i przejmujący sposób opowiada historie Evie i Flory, a także detektywki D.D. Warren. Robi to tak umiejętnie, że atmosfera napięcia nie opuszcza czytelnika od pierwszej do ostatniej z ponad 400 stron.

Marta Bratkowska, KSIĄŻKI. Magazyn do czytania

Lisa Gardner jest doświadczoną pisarką i to widać: fabuła jest spójna, podział na rozdziały logiczny, a zmiany perspektywy nie pozwalają czytelnikowi się nudzić. Jeśli dobrze policzyłam, to już czternasta powieść, której bohaterką jest D.D. Warren, ale dla czytelniczej przyjemności nie ma to żadnego znaczenia. Nieważne więc, czy znacie i lubicie tę policjantkę, czy też będzie to Wasze pierwsze spotkanie z twórczością Lisy Gardner – w obu przypadkach warto sięgnąć po „Powiem tylko raz”.

Ewa Dąbrowska, Portal Kryminalny

Zatrzymanie akcji serca gwarantowane – nikt nie dozuje napięcia tak jak Lisa Gardner!

Harlan Coben

Lisa Gardner uwiła sobie przytulny kącik w gatunku thrillera i jest tu prawdziwą panią na włościach.

Lee Child (#1 na liście bestsellerów "New York Timesa")

„Powiem tylko raz” poraża niczym dziesięć tysięcy woltów. To najbardziej tajemnicza i emocjonująca sprawa detektyw D.D. Warren jak dotąd. Przygotuj się, weź głęboki wdech i po prostu się w niej zanurz!

A.J. Finn, autor "Kobiety w oknie"

Lisa Gardner jest jedną z moich ulubionych autorek. Jej dynamiczne i ekscytujące powieści są zupełnie nieprzewidywalne i zawsze zaskakują nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Nie mogłabym jej lepiej zarekomendować.

Karin Slaughter

Powieści Lisy Gardner gwarantują dreszcz ekscytacji i grozy, ale to zaangażowanie w losy bohaterów sprawia, że wprost nie można się od nich oderwać.

Sandra Brown (#1 na liście bestsellerów "New York Timesa")

Lisa Gardner przeszła samą siebie! Mocna powieść o trzech kobietach, dwóch morderstwach i niezliczonej liczbie skrywanych tajemnic. „Powiem tylko raz” wciąga, zaskakuje i pozwala poczuć rozkosz lektury - od oszałamiającego początku, aż po ostatnie trzymające w napięciu strony.

Lisa Scottoline

Ten thriller jest jak tsunami! Surowa, chwytająca za trzewia, pełna emocji powieść, zdania wystrzeliwane jak serie z karabinu maszynowego i trzy niesamowite bohaterki, D.D., Flora i Evi, które uniosą ciężar każdej narracji. Prawdopodobnie najlepsza powieść Lisy Gardner.

David Baldacci

Jest to z pewnością najbardziej ambitna i wszechstronna z powieści Gardner. To druzgocąca historia, która bezwzględnie trzyma swoich czytelników w napięciu. "Powiem tylko raz" jest kandydatem do tytułu najlepszego thrillera 2019 roku.

„Providence Journal”

Gardner wie, jak skonstruować głęboko poruszający thriller psychologiczny, któremu nie sposób zarzucić braku autentyczności. Jest mistrzynią kryminalnych historii. Fani jej powieści uznają tę książką za jedną z najlepszych, a nowi czytelnicy będą zachwyceni zajmującą intrygą i niemożliwym do przewidzenia zakończeniem.

Associated Press

"Powiem tylko raz" to kolejna trzymająca w napięciu powieść Lisy Gardner, niekwestionowanej królowej suspensu. Thriller, który pozostanie ze swoimi czytelnikami długo po jego skończeniu.

The Real Book Spy

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.80 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 14.10 zł
Idź do sklepu »