ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI

M.L. Stedman

Tytuł oryginału: THE LIGHT BETWEEN OCEANS
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 384
Format: 130 x 200 mm
ISBN: 978-83-6751-301-2
Oprawa: twarda
Data wydania: 25 stycznia 2023

Nowość w serii Piąta Strona Świata.

Bestseller „New York Timesa”.

Laureatka Goodreads Choice Award w kategorii: powieść historyczna.

Wyróżniona nagrodą Australian Book Industry Awards w kategoriach:

  • Najlepsza literacka fikcja
  • Książka roku
  • Najlepszy debiut

Nominowana do:

  • Miles Franklin Award
  • Women’s Prize for Literature
  • Walter Scott Prize for Historical Fiction

Powieść przetłumaczona na czterdzieści języków, której sprzedaż na całym świecie sięga 2,5 miliona egzemplarzy.

Urzekająco piękny debiut M.L. Stedman po premierze w 2012 roku został okrzyknięty literacką sensacją. W 2016 roku amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki; w rolach głównych wystąpili Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Poruszająca opowieść o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować…

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości. Los wystawia jednak małżeństwo na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, i popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija łódź ze zwłokami mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi...

Piąta strona świata. Bo świat ma więcej niż cztery strony… 

A najważniejszej nie widać. Kryje się za ludzkimi historiami.

W serii Piąta Strona Świata wydawane są powieści, które pokazują świat przez pryzmat ludzkich losów, nierozerwalnie związanych z korzeniami bohaterów i ich miejscem na mapie.

To śmiałe literackie głosy, wypowiadające się w sprawach ważnych, znanych i nieznanych, dalekich i bliskich. Podróże do krajów, w których rozgrywają się ludzkie tragedie, rodzą nadzieje, gdzie bohaterowie walczą o swoje miejsce na ziemi. To historie, które pozwalają lepiej zrozumieć świat i jego różne oblicza.

Zamknęłam oczy i zobaczyłam latarnię morską, potem ukazała mi się kobieta i już wiedziałam, że wydarzenia z mojej wyobraźni działy się kilkadziesiąt lat temu na wyspie położonej u wybrzeży Australii Zachodniej.

M.L. Stedman dla Goodreads.com

Latarnie morskie są niesamowicie uzależniające (czytelnicy, miejcie się na baczności!), a ich historia jest wprost fascynująca.

M.L. Stedman dla „Publishers Weekly”

Zarówno książka, która tygodniami nie schodziła ze szczytów list bestsellerów, jak i jej świetna ekranizacja pochłaniają, kuszą niesamowitą atmosferą i uwodzą doskonale skomponowaną fabułą...

Już od pierwszych chwil.

„O, The Oprah Magazine”

Pięknie naszkicowana opowieść o miłości i stracie, dobrych i złych decyzjach oraz o tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by uszczęśliwić najbliższych.

„The Boston Globe”

Rozdzierający serce debiut Stedman jest prawdziwą perełką wśród powieści. Nie będziesz mógł się oderwać.

„Good Housekeeping”

To nie tylko opowieść o bolesnych konsekwencjach dokonanych wyborów, lecz także ilustracja niezwykłej siły związku dwojga ludzi, których połączyła miłość zdolna znieść wszelkie, nawet najbardziej wstrząsające przeciwności losu.

„The Daily Mail”

Historia opowiedziana z niezwykłą prostotą. Kunsztowne opisy urwistego australijskiego nabrzeża, a także łatwość, z jaką Stedman opanowała język epoki, sprawiają, że lektura tej powieści to wciągająca przygoda. Kiedy Tom i Isabel zaczynają odczuwać coraz tragiczniejsze konsekwencje swoich decyzji, stają się nam znacznie bliżsi.

The New Yorker”

więcej

Recenzje

Zarówno książka, która tygodniami nie schodziła ze szczytów list bestsellerów, jak i jej świetna ekranizacja pochłaniają, kuszą niesamowitą atmosferą i uwodzą doskonale skomponowaną fabułą...

O, The Oprah Magazine

Nadzwyczajny debiut!

Sunday Age

Rozdzierający serce debiut Stedman jest prawdziwą perełką wśród powieści. Nie będziesz mógł się oderwać.

Good Housekeeping

Pięknie naszkicowana opowieść o miłości i stracie, dobrych i złych decyzjach oraz o tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by uszczęśliwić najbliższych.

The Boston Globe

Przekonująca i pełna wrażliwości opowieść o miłości.

The Sunday Times (UK)

Przesycony liryzmem debiut Stedman zwiastuje literackie perełki, jakich ta autorka dostarczy nam w przyszłości.

People

Powieść Stedman na długo pozostaje w pamięci.

The Express (UK)

Zdecydowanie zapadająca w pamięć powieść. Stedman od pierwszej strony wciąga czytelnika w swoją pełną dylematów moralnych opowieść.

Booklist

Kup teraz
swiatksiazki.pl
30.98 zł
47.90 zł
Oszczędzasz 16.92 zł
Idź do sklepu »