SYSTEM

Tom Rob Smith

Tytuł oryginału: CHILD 44
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 464
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-995-6
Oprawa: miękka bez skrzydełek
Data wydania: 8 kwietnia 2015

Przerażający obraz stalinowskiego Związku Radzieckiego. Kraju, w którym terror jest metodą sprawowania rządów. I paranoicznego społeczeństwa, w którym nikomu nie można ufać.

 

W raju, jakim jest ZSRR lat 50. ubiegłego wieku, przestępczość nie istnieje. Tak w każdym razie twierdzą władze, i kiedy na torach zostają znalezione okaleczone zwłoki chłopca, utrzymują, że był to wypadek.

Funkcjonariusz bezpieki Lew Demidow musi zamknąć usta rodzicom, którzy są przekonani, że ich dziecko zostało zamordowane. Tak jak ze wszystkich obowiązków wobec socjalistycznej ojczyzny, również z tego Demidow wywiązuje się bez zarzutu. Kiedy jednak w makabryczny sposób giną kolejne dzieci, jego wiara

w nieomylność partii zostaje zachwiana.

Narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i kobietę, którą kocha, i mając przeciwko sobie cały aparat władzy, na własną rękę rozpoczyna śledztwo.

 

Thriller równie wstrząsający jak Milczenie owiec i Hannibal.

Ekranizacja wyprodukowana przez Ridleya Scotta, z udziałem m.in. Toma Hardy’ego, Gary’ego Oldmana, Noomi Rapace i Vincenta Cassela.

więcej

Recenzje

Niesamowity debiut! Niebanalny, niejednoznaczny, dojrzały…

Lee Child

Dawno nie czytałam tak wciągającego, mrocznego i precyzyjnie skonstruowanego thrillera. To coś więcej niż powieść gatunkowa.

Agnieszka Grochowska