SZYBKO, ŚWIEŻO, PROSTO

Donna Hay

Tytuł oryginału: FAST, FRESH AND SIMPLE
Tłumaczenie: Żaneta Delicka
Liczba stron: 208
Format: 245 x 295 mm
ISBN: 978-83-7885-564-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 20 marca 2015

Ponad 160 przepisów na szybkie, łatwe do wykonania, świeże dania na każdą okazję!

 

Donna Hay jest powszechnie uważana za mistrzynię sztuki kulinarnej, boginię domowego ogniska – czczoną i uwielbianą zarówno przez profesjonalnych szefów kuchni, jak i gospodynie domowe. Jest uroczą i bezpretensjonalną perfekcjonistką, ale też zmyślną kulinarną oszustką, która zawsze wie jak i kiedy  ułatwić sobie pracę.

Dzięki Szybko, świeżo, prosto  miłośnicy gotowania i dobrego jedzenia dowiedzą się, jak szybko i bez spędzania długich godzin w kuchni przygotować przepyszne i zdrowe dania. Autorka nie szczędzi adeptom sztuki kulinarnej bezcennych rad i wskazówek, które sprawią, że smak

i wygląd dań będą spektakularne.  Donna proponuje nowoczesne zastosowanie tradycyjnych receptur, własną estetykę serwowania potraw, ale też zdradza fundamentalne podstawy organizacji pracy w kuchni, jak choćby to, jak przechowywać i wykorzystywać kupione wcześniej składniki. W Szybko, świeżo, prosto Donna Hay dowodzi, że przygotowywanie posiłków może być przyjemne, a nawet relaksujące. Łatwo i szybko przekonamy się, że jej potrawy smakują równie dobrze, jak wyglądają!

 

Donna Hay – dziennikarka kulinarna i autorka książek kucharskich jest ikoną domowego gotowania. To australijska damska wersja Jamiego Olivera. Praktyczna i dokładna jak Martha Stewart i pełna fantazji jak Nigella Lawson. Kiedy miała zaledwie dwadzieścia pięć lat, została redaktorką działu kulinarnego w „Marie Claire”, dzisiaj jest kulinarnym guru, gwiazdą telewizji i wydaje własne czasopismo „Donna Hay Magazine”. Jej programy kulinarne zbierają ogromną widownię przed telewizorami na całym świecie, także w Polsce.

więcej

Recenzje

Bez stylizacji, przepisów i interpretacji kulinarnych Hay światowa gastronomia byłaby uboga i nudna.

Marta Gessler