To, co zostaje

Tim Weaver

Tytuł oryginału: WHAT REMAINS
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 560
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-483-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 20 marca 2019

Nierozwiązana sprawa przeradza się w obsesję.

Są tragedie, które nie dają o sobie zapomnieć…

To śledztwo złamałoby każdego detektywa. Trafiło na Colma Healy’ego, jednego z najlepszych. Niewyjaśniona zagadka morderstwa matki i dwóch córek, bliźniaczek, kosztowała go wszystko. Karierę i rodzinę. Całe jego życie. Dlaczego ktoś dokonał tak przerażającej zbrodni? Ta sprawa stała się jego obsesją. Mordercy nie znaleziono.

David Raker to jedyny człowiek, który jeszcze go nie opuścił. Ostatni przyjaciel, specjalista od spraw beznadziejnych. Jest mistrzem w szukaniu tych, których inni nie potrafią znaleźć. Tylko on rozumie Colma. Wie, że jedyna droga, aby mu pomóc, to rozwiązać tę mroczną zagadkę. 

Nie wiedzą, co ich czeka.

Gdy wspólnie wznawiają śledztwo, okazuje się, że obsesja przestaje być wyłącznie problemem Colma… Raker i Colm odkryją prawdziwe przyczyny tragedii, której korzenie sięgają wiele lat wstecz. Ale by to zrobić, będą musieli poświęcić wszystko, co dla nich najważniejsze…

David Raker – były dziennikarz, który rzuca pracę, by zaopiekować się śmiertelnie chorą żoną. Nie udaje mu się jej uratować. Zostaje za to prywatnym detektywem. Mistrzem w swoim fachu, potrafiącym znaleźć każdego. Odważnym. Bezkompromisowym. Skutecznym.

 

więcej

Recenzje

Weaver nie tylko tworzy wiarygodne postaci. Umie także kreować atmosferę, która wręcz wchłania czytelnika. Ja w ten powieściowy świat wsiąkam bez reszty. Nieważne, że za oknem świeci piękne słońce – ja razem z Rakerem zaglądam w niebezpieczne zaułki i czaję się z nim na granicy zmroku. I wspólnie z nim walczę o sprawiedliwość i o pamięć. „To, co zostaje” mogę śmiało polecić wszystkim – tym, którzy kładą nacisk na warstwę psychologiczną, i tym, dla których ważniejsza jest szybka akcja; tym, którzy cenią dopracowanych bohaterów, i tym, którzy lubią mroczną atmosferę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ewa Dąbrowska, Portal kryminalny

Tim Weaver buduje mroczną, hipnotyzującą wręcz atmosferę powieści. Jest mistrzem zastawiania na czytelnika pułapek w postaci niespodziewanych zwrotów akcji. Jego książka to też niezły spacer po współczesnym Londynie, w którym odkrywamy zaułki dalekie od popularnych atrakcji turystycznych, jednak równie pasjonujące. Mocnym punktem powieści Weavera jest nieustępliwy protagonista, do którego czytelnik od razu czuje sympatię i chce, by wszystko poszło po jego myśli. Do tego krótkie rozdziały, dynamiczny styl, no i znakomita okładka.

Marta Matyszczak, autorka serii kryminalnej "Kryminał pod psem"

„To, co zostaje" jest jaskrawym dowodem na to, jak wielkim talentem jest Weaver. Przekonaj się na własnej skórze.

Daily Mail

David Raker dołączył do grona bohaterów, których powrót w kolejnych książkach jest zawsze wydarzeniem. Zachwyca stałych czytelników i szybko zyskuje nowych. To postać z krwi i kości, jedna z najciekawszych we współczesnej powieści kryminalnej.

Crime Fiction Lover