TRZYNAŚCIE

Steve Cavanagh

Tytuł oryginału: THIRTEEN
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Liczba stron: 448
Format: 125 x 195 MM
ISBN: 978-83-8125-847-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 lutego 2020

Ten seryjny morderca nie jest sądzony.

To on jest sędzią...

Byli gwiazdami. Jedną z najbardziej wpływowych par Hollywood. Mieli świat u swych stóp.

Teraz ona nie żyje. On jest oskarżony o zamordowanie jej.

To celebrycki proces stulecia!

Wszystkie dowody wskazują na ewidentną winę Roberta Solomana – aktor zamordował żonę i jej kochanka, chociaż uparcie twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego.

Pomimo jednoznacznych dowodów obciążających oskarżonego Eddie Flynn – który nigdy nie broni prawdziwych przestępców – dołącza do zespołu obrony.

Już od rozpoczęcia procesu szereg wydarzeń na sali sądowej wzbudza wątpliwości Eddiego.

Coś niepokojącego dzieje się w ławie przysięgłych…

Uporczywie nasuwa mu się pytanie: A co jeżeli Robert nie jest jedynym aktorem na sali sądowej?

Co, jeśli zabójca wcale nie siedzi na ławie oskarżonych?

więcej

Recenzje

Jak ja się cieszę na takie książki, które przywracają człowiekowi wiarę w talent pisarzy i umiejętność zaskakiwania odbiorcy. Cavanagh wykreował absolutnie wyjątkowego psychopatę i postawił przeciwko niemu równie intrygujących przeciwników. Cała fabuła kipi od zmyślnych zwrotów akcji i co dla mnie najważniejsze są one logiczne, nie jak to często bywa w thrillerach - ważne zaskoczenie, mniej sens. Tu mamy do czynienia z misternie skonstruowaną oryginalną historią, która zaszokuje czytelnika i na pewno zostanie z nim na dłużej. Miło, kiedy już w marcu przeczytało się jedną z najlepszych książek w roku.

Łukasz Radecki, prozaik, recenzent, publicysta, muzyk, redaktor, poeta, od lat ziązany ze sceną horroru i science-fiction

„Trzynaście" to thriller prawniczy po tuningu, wyścigówka. Cavanagh potwierdza tu talent do konstruowania zwrotów akcji, którym wykazał się we wcześniejszych „Wkręconych", i brawurowo wchodzi w kolejne zakręty. Ostra jazda!

Aleksandra Pańko, "Przegląd"

"Trzynaście" to jedna z lepszych książek, jakie czytałam w ostatnich latach. To wciągające i uzależniające połączenie thrillera prawniczego i psychologicznego z niewielką domieszką kryminału i – w samym zakończeniu – powieści sensacyjnej, a Steve Cavanagh to mistrz dynamicznej, brawurowo poprowadzonej i trzymającej w napięciu od pierwszej do ostatniej strony akcji. Mowa końcowa: Wszystko to sprawia, że książkę czyta się wyśmienicie. Werdykt: Steve Cavanagh zostaje uznany za winnego popełnienia książki doskonałej!

Ewa Suchoń, Zbrodnia w bibliotece

„Trzynaście” jest nieszablonowym i błyskotliwym miksem thrillera, kryminału i dramatu sądowego. Jestem przekonana, że zdolny reżyser zdołałby z powodzeniem przenieść elektryzująca atmosferę powieści na mały ekran. Byłby z tego naprawdę dobry serial Netflixa

Izabela Fidut, Dla Lejdis

Spektakularne połączenie zawodowej wiedzy prawniczej autora ze smykałką do pisania naprawdę mrożących krew w żyłach thrillerów.

Michael Connelly

Wybitna! Intrygująca fabuła, narastające napięcie, spektakularny punkt kulminacyjny. Ten facet jest naprawdę kimś – wierzcie mi!

Lee Child

Inteligentna i porywająca powieść z trudnym do przewidzenia haczykiem. Moja ulubiona książka roku!

Sarah Pinborough

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »