Wkręceni

Steve Cavanagh

Tytuł oryginału: TWISTED
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Liczba stron: 416
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-660-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 14 sierpnia 2019

Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy:

Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo.
Po drugie, nikt nie wie, kim jestem.
Po trzecie, jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą.
A kiedy przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona...

Kim jest J.T. LeBeau?

Światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów. Genialnym twórcą fabuły, który zadba o to, żeby każdy bohater i czytelnik został koncertowo wkręcony. Pewna kobieta podejrzewa, że jest nim jej mąż, który ukrywa miliony na koncie, a w zamkniętej szufladzie trzyma dowody potwierdzające jego związek z tajemniczym pisarzem. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana... I daje mordercy olbrzymią przewagę.

Steve Cavanagh zaprzedał duszę diabłu!

więcej

Recenzje

Irlandzki prawnik, który wspiął się do pierwszej ligi autorów sensacyjnych napisał powieść, która ma oszukać, wkręcić czytelników. W środku kryje się rasowy thriller, w którym nic nie jest takie, jaki nam się zdaje. Powieść jest na tyle dobrą rozrywką, że zawróciła w głowach nawet tak wprawnym rzemieślnikom od thrillerów jak Lee Child czy Ian Rankin, którzy chwalą ją bez okazywania zazdrości.

Leszek Bugajski, Wprost

Głównym bohaterem "Wkręconych" okazuje się zwrot akcji. Umiejętne zwodzenie, zaskakiwanie przy zachowaniu prawdopodobieństwa jest jednak sztuką. Zwroty akcji będą tu zastępowały jeden po drugim, więc proszę nie psuć sobie przyjemności nie podglądać. I nawet jeśli niespodzianka nie będzie aż taka, by "przeklęta książka wypadła czytelnikowi z rąk", jak chciałby jeden z bohaterów, Cavanagh wiele zdziałał na tym polu.

Aleksandra Pańko, Przegląd

"Wkręceni" to nie tylko sprawnie napisany kryminał, w którym autor celowo przerysowuje elementy składowe tego gatunku, ale także powieść autotematyczna. Fabuła kręci się wokół tajemniczego pisarza, którego styl charakteryzują – a jakże! – liczne twisty. I dzięki temu Steve Cavanagh może wkręcić swoich czytelników. Wprawdzie nie zwraca się do nas bezpośrednio, ale daje do zrozumienia, że dystans wobec jego fabuły jest kluczem do dobrej zabawy. Przy okazji trochę żartuje i z siebie, i z innych autorów, którzy dla podkręcenia fabuły zdolni są do wszystkiego, byleby tylko czytelnicy byli zadowoleni. To wzajemnie wkręcanie wyszło bardzo zgrabnie i przynajmniej tym razem odświeżyło gatunek oraz skutecznie wzmocniło specyficzny humor powieści. W takie historie chętnie wkręcałbym się częściej, a Wy?

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Czytanie "Wkręconych" przypomina oglądanie filmów Davida Finchera. Twist na twiście twistem pogania. Każdy kolejny ma nas doprowadzić do finałowego zwrotu akcji, po którym opadnięta szczeka pozostanie na podłodze jeszcze przez wiele godzin.

Rafał Christ, Zbrodnia w bibliotece

Ten facet to jest dopiero ktoś!

Lee Child

Steve Cavanagh napisał naprawdę potężny thriller!

Ian Rankin

Wygląda na to, że rośnie nam godny następca Johna Grishama.

Daily Express

Genialny konstruktor misternie zagmatwanych fabuł.

Ruth Ware

Inteligentny i oryginalny!

Clare Mackintosh

Cavanagh jest niesamowicie utalentowanym autorem thrillerów.

Mark Billingham

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »