W IMIĘ DZIECKA

Ian McEwan

Tytuł oryginału: CHILDREN ACT
Tłumaczenie: Anna Jęczmyk
Liczba stron: 256
Format: 130 x 200 mm
ISBN: 978-83-8125-468-7
Oprawa: twarda
Data wydania: 30 stycznia 2019

Człowiek kontra człowiek. Religia kontra prawo.

Ian McEwan jak nikt inny potrafi przemawiać równie mocno do rozumu, co do serc czytelników, a W imię dziecka jest tego najlepszym przykładem.

 

Fiona Maye, sędzia Wysokiego Trybunału Anglii i Walii, specjalistka od prawa rodzinnego, cieszy się w swoim środowisku świetną opinią. Kariera zawodowa nie rekompensuje jej jednak pustki w życiu osobistym. Jej związek z mężem wydaje się wypalony i w momencie, w którym Fiona zajmuje się jako sędzia niezwykle trudną sprawą, jej małżeństwo wchodzi w fazę głębokiego kryzysu.

Ona tymczasem musi podjąć decyzję, której konsekwencji nie sposób przewidzieć.

Siedemnastoletni chłopak z powodów religijnych odmawia poddania się leczeniu, skazując się tym samym na śmierć. Fiona może to zmienić. Tylko czy ma do tego prawo? I czy będzie potrafiła żyć z konsekwencjami swojej decyzji?

więcej

Recenzje

Czy sędzia może mieć wątpliwości? Czy prawo zawsze jest najważniejsze? I jaką cenę trzeba zapłacić za wydanie wyroku, gdy przestanie się słuchać jedynie rozumu? McEwan po raz kolejny szuka odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

Michał Nogaś, Program III Polskiego Radia

Trzynasta powieść Iana McEwana należy do tych mniej obszernych, ale jednocześnie do najlepszych.

Justyna Sobolewska, Polityka

Mądra i elegancka powieść, która przypomina nam, jak pokręcone potrafi być życie, i uświadamia, że sądy, pomimo najlepszych intencji, nie zawsze wydają sprawiedliwe wyroki.

USA Today

Kup teraz
swiatksiazki.pl
21.50 zł
32.90 zł
Oszczędzasz 11.40 zł
Idź do sklepu »