W PĘTLI

Nicholas Evans

Tytuł oryginału: THE LOOP
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Liczba stron: 480
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-692-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 16 stycznia 2015

Zaklinaczka Wilków.

 

Okolice miasteczka Hope w Górach Skalistych to niebezpieczne miejsce. I to nie dla ludzi – dla wilków. Przed stu laty tamtejsi mieszkańcy bezlitośnie wymordowali całą watahę tych zwierząt. Teraz nowe stado chce osiedlić się w lasach Montany. Choć są gatunkiem chronionym przez prawo, farmerzy znowu szykują się do dokonania masakry.

Helen Ross, młoda biolog specjalizująca się w ochronie wilków, zostaje skierowana do Hope, aby ocenić zagrożenie. Szybko popada w konflikt z lokalną społecznością. Ale oprócz wrogów znajduje w miasteczku także miłość. Będzie musiała walczyć nie tylko o bezpieczeństwo zwierząt, lecz także o swoje przekonania

i prawo do uczucia.

 

Niektórzy twierdzą, że zapach rzezi może przetrwać w jakimś miejscu przez lata. Powiadają, że napełnia on ziemię i powoli przenika do krętych korzeni, tak że w końcu wszystko, co tu wyrasta, od kępki pleśni po najwyższe drzewo, daje o nim świadectwo.

fragment książki

 

W pętli Nicholasa Evansa to opowieść o odkupieńczej mocy miłości i nierozerwalnej więzi natury i człowieka. Evans przedstawia obraz amerykańskiego Zachodu, który jest jednocześnie piękny i bardzo brutalny. Mocne charaktery, trzymająca w napięciu fabuła i zakazana miłość, jaką chciałaby przeżyć każda kobieta.

więcej