WIELKA PANDA I MAŁY SMOK

James Norbury

Tytuł oryginału: BIG PANDA AND TINY DRAGON
Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa
Liczba stron: 160
Format: 170 x 208 mm
ISBN: 978-83-8215-580-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 27 października 2021

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga.

Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty.

Przed Wami książka, która podbije Wasze serca!

Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze.

Wielka Panda i Mały Smok to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku – od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian.

Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas.

więcej

Recenzje

Zbiór przesympatycznych ilustracji z inspirowanymi buddyzmem podpisami układa się w opowieść o wędrówce dwójki całkiem świeżych przyjaciół - pogodnej pandy, w której futro tak dobrze się wtulić, i smoka herbaciarza. Szukajmy zawsze czegoś pozytywnego, podpowiadają bohaterowie. Odpuśćmy niekiedy, pozwólmy sobie na trochę nicnierobienia, cieszmy się choćby filiżanką herbaty - i smakujmy tę radość - zwłaszcza jeśli możemy takie momenty z kimś dzielić. Bo przyjaźń, pomaganie innym i okazywanie im akceptacji są w życiu niezwykle cenne.

Aleksandra Pańko, "Przegląd"

Mądra i urocza książka! James Norbury odkrył buddyzm, gdy sam był bardzo zagubiony. Pomógł mu on w spojrzeniu na swoje życie z innej perspektywy, złapaniu oddechu. Chciał później pomagać innym, ale pandemia pokrzyżowała mu plany. Postanowił więc narysować obrazkową historyjkę o podróży dwojga przyjaciół, Wielkiej Pandy i Małego Smoka. I nagle okazało się, że dla wielu osób z całego świata ona też jest ważna. Że opowiada o tym, co w życiu jest naprawdę istotne, pomaga zwolnić, a czasem nawet się zatrzymać. I jest bardzo uniwersalna, zrozumiała bez względu na pochodzenie, wykształcenie, religię, czy system wartości wyznawanych przez czytelnika.

Ryszard Kozik, Gazeta.pl

Kup teraz
swiatksiazki.pl
32.43 zł
49.90 zł
Oszczędzasz 17.47 zł
Idź do sklepu »