WIELKA PANDA I MAŁY SMOK

James Norbury

Tytuł oryginału: BIG PANDA AND TINY DRAGON
Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa
Liczba stron: 160
Format: 170 x 208 mm
ISBN: 97-883-836-101-84
Oprawa: twarda
Data wydania: 18 października 2023

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga.

Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty.

Przed Wami książka, która podbije Wasze serca!

Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze.

Wielka Panda i Mały Smok to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku – od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian.

Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas.

więcej

Recenzje

Zbiór przesympatycznych ilustracji z inspirowanymi buddyzmem podpisami układa się w opowieść o wędrówce dwójki całkiem świeżych przyjaciół - pogodnej pandy, w której futro tak dobrze się wtulić, i smoka herbaciarza. Szukajmy zawsze czegoś pozytywnego, podpowiadają bohaterowie. Odpuśćmy niekiedy, pozwólmy sobie na trochę nicnierobienia, cieszmy się choćby filiżanką herbaty - i smakujmy tę radość - zwłaszcza jeśli możemy takie momenty z kimś dzielić. Bo przyjaźń, pomaganie innym i okazywanie im akceptacji są w życiu niezwykle cenne.

Aleksandra Pańko, "Przegląd"

Mądra i urocza książka! James Norbury odkrył buddyzm, gdy sam był bardzo zagubiony. Pomógł mu on w spojrzeniu na swoje życie z innej perspektywy, złapaniu oddechu. Chciał później pomagać innym, ale pandemia pokrzyżowała mu plany. Postanowił więc narysować obrazkową historyjkę o podróży dwojga przyjaciół, Wielkiej Pandy i Małego Smoka. I nagle okazało się, że dla wielu osób z całego świata ona też jest ważna. Że opowiada o tym, co w życiu jest naprawdę istotne, pomaga zwolnić, a czasem nawet się zatrzymać. I jest bardzo uniwersalna, zrozumiała bez względu na pochodzenie, wykształcenie, religię, czy system wartości wyznawanych przez czytelnika.

Ryszard Kozik, Gazeta.pl