ZAMIANA

Beth O'Leary

Tytuł oryginału: THE SWITCH
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 418
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-680-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 29 września 2021

Leena jest za młoda, żeby tkwić w miejscu.

Eileen jest za stara, żeby zaczynać od nowa.

Może nadszedł czas na ZAMIANĘ…

Leena, która kompletnie nawaliła podczas ważnej prezentacji, jest zmuszona do dwumiesięcznego urlopu. Choć od dawna skupiała się wyłącznie na pracy, perspektywa wolnego czasu wcale jej nie cieszy.
Jej porzucona przez męża babcia, Eileen, postanawia znaleźć sobie towarzysza. Niekoniecznie na całe życie – zadowoli się wieczorami… czy raczej nocami. Niestety, w najbliższej okolicy nie ma odpowiednich kandydatów.

Leena wpada na genialny pomysł: zamienią się na dwa miesiące. Babcia wprowadzi się do jej mieszkania w Londynie, a ona spędzi ten czas w wiejskim domu Eileen.
Lecz upragniony spokój na wsi zakłóca Leenie pewien przystojny nauczyciel, a kipiący energią Londyn i randki online stanowią dla Eileen nie lada wyzwanie.

Czy ta prosta zamiana naprawdę będzie taka prosta?
Co znajdą, jeśli zaczną żyć zupełnie innym życiem niż dotychczas?

Zabawna i czarująca powieść autorki bestsellerowych Współlokatorów.

więcej

Recenzje

„Zamiana" jest gorącą pochwałą mieszania się w cudze sprawy. Oczywiście z wyczuciem i raczej nie wedle formułek typu zarządzanie zmianą. Jest tu parę klasycznych romansowych chwytów - z fatalnym pierwszym wrażeniem na czele - ale podane zostały z dużym wdziękiem. Wzruszenia, uśmiech i odrobina sprośności. A co, jak człowiek stary, za życia ma się kłaść do trumny?

Alekandra Pańko, Przegląd

To kolejna z serii Mała Czarna - czyli komedia romantyczna nie tylko dla miłośniczek kawy czy herbaty w angielskiej zastawie. Polecamy, bo mimo nieprawdopodobnego nagromadzenia szczęśliwych przypadków i happy endów jest tu coś, o czym u nas niemal się nie mówi - jest udany seks kobiet po siedemdziesiątce. Silver Power w pełnej krasie! Oczywiście są też wykorzystywane dziewczyny, które harują od rana do nocy za siebie i męskich darmozjadów, jest żałoba po siostrze i wartość sąsiedzkich relacji. Opowieść o tym, jak prowincja zderza się z Londynem i dlaczego Londyn przegrywa.

Barbara Piegdoń, KSIĄŻKI Magazyn do Czytania

Choć rzadko sięgam po komedie, seria Mała Czarna od wydawnictwa Albatros zdecydowanie zasługuje na uwagę. Zawiera w sobie wszystko, czego można oczekiwać od lekkiej, przyjemnej książki na kilka wieczorów: humor, ciepło, motywację i ogrom nadziei. Przekonałam się o tym podczas lektury książki "Lista, która zmieniła moje życie", taka też była "Zamiana" – autorstwa Beth O’Leary. Na samą myśl się uśmiecham – takich komedii potrzeba każdemu z nas, choćby od czasu do czasu!

Natalia Chrobok, Głos kultury

Urocza. Tak jednym słowem można określić drugą powieść Beth O’Leary. "Zamiana" ujęła mnie swobodą stylu, a przede wszystkim bezpretensjonalnością. Całość tworzy zgrabną historię o tym, że w życiu najważniejsi są ludzie wokół nas, że przyjaźń to sztuka kompromisu, a budowanie relacji to proces mozolny, nierzadko okupiony emocjami, ale po prostu niezbędny do codziennego funkcjonowania. Beth O’Leary napisała książkę, która z z pewnością kiedyś zostanie zekranizowana, bo pełna humoru i pozytywnego przekazu opowieść aż się o to prosi.

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Sięgając po „Zamianę”, możemy być pewni, że lektura będzie dobrą zabawą. Beth O′Leary bardzo ciekawie i udatnie portretuje różne ludzkie typy i zachowania. Są sceny i zabawne, i smutne, jak to w życiu. Wspólne działania ludzi przynoszą otuchę i przekonanie, że ludzka życzliwość nie musi być towarem deficytowym.

Joanna Kapica-Curzytek, Esensja

"Zamiana" to książka idealna dla czytelniczki w każdym wieku. Powieść, chociaż jest lekką i przyjemną lekturą, stroni od cukierkowatości. Autorce udało się zrównoważyć sceny pełne humoru z tymi smutnymi, poważnymi. Wszystko to sprawia, że opowieść wydaje się bardziej autentyczna, bo w końcu w życiu dobre chwile przeplatają się z tymi mniej optymistycznymi. To ciepła historia, pełna poczucia humoru, która potrafi podnieść czytelnika na duchu. Czyta się ją błyskawicznie - bo po prostu nie sposób się oderwać od przygód Eileen i Leeny!

Jagoda Kicka, Na Ekranie

Beth O’Leary – autorka „Współlokatorów”– znów bawi i wzrusza jednocześnie w poruszającej serce opowieści o rodzinie, żałobie i zmianie w powieści „Zamiana” z serii Mała Czarna. „Zamiana”, chociaż posługuje się dobrze znanymi z komedii romantycznych chwytami, pozwala odprężyć się, uśmiechnąć, uronić kilka łez. To jedna z tych książek, które działają jak ciepły kocyk, jak gorące kakao, jak wełniane skarpety. Takie opowieści potrafią poukładać nam w głowie i przypomnieć, że czasami nie wszystko jeszcze stracone.

Olga Kowalska, WieIki Buk

Beth O’Leary, która już wcześniej zachwyciła czytelników swoją bestsellerową powieścią Współlokatorzy, udowodniła, że może powtórzyć swój literacki sukces. "Zamiana" to książka pełna przesłań, ale także świetnie napisana komedia. To powieść o sile przyjaźni i miłości, a także o odwadze i podejmowaniu ryzyka. Jest pełna ciepła i dobrego poczucia humoru, które skradnie Wasze serca – podobnie jak pozostałe części wyjątkowej serii Wydawnictwa Albatros, czyli „Mała czarna”: Współlokatorzy i Lista, która zmieniła moje życie. Polecam je Wam i jestem przekonana, że się nie zawiedziecie!

Klaudia Kobylańska, GoodBuk

Nowa Jojo Moyes… Składa się z tych samych składników co Zanim się pojawiłeś… Naprawdę zabawna.

„Cosmopolitan”

Poruszająca, śmieszna i świetnie napisana. Wspaniała lektura.

Kate Fforde

Beth O’Leary znów to zrobiła! Ciepła, zabawna, książka i bohaterowie, których pokochacie. Uwielbiam ją!

Laura Jane Williams, autorka książki Our Stop

Eileen Cotton udowadnia, że nie trzeba mieć trzydziestu lat, żeby być Bridget Jones. Świetna książka.

Anstey Harris, autorka książka The Truths and Triumphs of Grace Atherton

Czarująca. Napisana z czułością i miłością do bohaterów. Prawdziwa przyjemność z czytania.

„Stylist”

Rozkosznie zabawna i podnosząca na duchu opowieść o przyjaźni, miłości i nowej drodze życia.

Lucy Diamond

Jestem zachwycona! Nie sądziłam, że Beth O’Leary przebije Współlokatorów, a jednak się jej udało! Zamiana skrzy się humorem, urokiem i aż promieniuje od ciepła! Ta książka zasługuje, by stać się bestsellerem!

Gillian McAllister

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.80 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 14.10 zł
Idź do sklepu »