John Rebus – najpopularniejszy szkocki detektyw, bohater kryminałów Iana Rankina, który w tym roku obchodzi trzydzieste piąte urodziny – debiutuje w wersji audio!

Klasyczny cykl kryminalny, jakim jest seria z Johnem Rebusem, na polskim rynku jak dotąd nigdy nie ukazał się w komplecie, a kolejne tomy trafiały do księgarń w dużych odstępach czasowych. Jednak począwszy od kwietnia tego roku czytelnicy mogą spodziewać się nie tylko premier najnowszych tomów przygód tej legendarnej postaci, ale też wznowień wcześniejszych tytułów serii.

27 kwietnia oprócz dwudziestego pierwszego tomu serii z Rebusem, zatytułowanego Wszyscy diabli, ukazały się też pierwsze dwa tomy, Supełki i krzyżyki i Mętna woda. A już 29 czerwca można będzie sięgnąć po kolejną, trzecią część cyklu, Kieł i pazur.

Długofalowy projekt wydawniczy umożliwi czytelnikom skompletowanie pełnej serii kryminalnej z jednym z najpopularniejszych na świecie literackich detektywów w nowej, starannie przygotowanej i jednolitej szacie graficznej. A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości ‒ po raz pierwszy wszystkie książki Iana Rankina dostępne będą także w wersjach audio.

 

Za realizację nagrań odpowiada Storytel, a w postać Johna Rebusa wciela się charyzmatyczny Przemysław Bluszcz. Jego role, zarówno teatralne, filmowe jak i serialowe zawsze zapadają widzom w pamięć. Wystarczy wspomnieć jego wyśmienite występy we „W dół kolorowym wzgórzem” (2004), „Skazanym na Bluesa” (2005), „Być jak Kazimierz Deyna” (2012) czy „Panu T.” (2019). Teraz głęboki, ale chłodny ton Bluszcza prowadzi słuchaczy przez zawiłe i mroczne ścieżki śledztw Rebusa.

Na początek Storytel zaprasza do wysłuchania dwóch części perypetii Rebusa, „Supełki i krzyżyki” oraz „Mętna woda”.
Docelowo dostępne będą audiobooki ze wszystkich odsłon jego przygód.

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL