„Morderstwa we Fleat House”, wstrząsająca historia kryminalna, której fabuła osadzona jest w szkole z internatem w malowniczym hrabstwie Norfolk, ukaże się w Wielkiej Brytanii 26 maja 2022 i wkrótce po tym trafi do księgarń na całym świecie.

W 2004 roku, kiedy najmłodsze dzieci poszły do szkoły, Lucinda – nie mając jeszcze wydawcy – napisała trzy książki. Wśród nich „Sekret Heleny” i „Pokój motyli”, które szybko zyskały uznanie krytyków i czytelników. Lucinda planowała opublikować trzecią książkę, „Morderstwa we Fleat House”, gdy tylko ukaże się ostatni tom sagi „Siedmiu Sióstr”. Jednak ze względu na opóźniona premierę „Atlasa. Historii Pa Salta”, datę premiery tej powieści przesunięto na wiosnę 2022, by w ten sposób zrekompensować to przesunięcie czytelnikom i raz jeszcze sprawić im radość nowym tytułem ulubionej autorki.

Lucinda była niezwykle dumna z „Morderstw we Flet House”, jedynej powieści kryminalnej, jaką kiedykolwiek napisała (choć już jej wyśmienity Sekret listu” ocierał się miejscami o thriller!). Wybierając miejsce akcji inspirowała się szkołą z internatem, do której uczęszczały jej dzieci, oraz piękną i nieco złowieszczą okolicą, w której wówczas mieszkała. Jak zawsze stworzyła powieść pasjonującą i niezwykle klimatyczną; zagadkę, która trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

 

„Morderstwa we Fleat House”  ̶  idylliczne krajobrazy, podejrzana śmierć jednego z uczniów i mroczne sekrety starej szkoły.
Lucinda Riley zabiera czytelników na kryminalną wycieczkę do Norfolk – już teraz zdradzamy Wam fabułę książki:

Nagła śmierć jednego z uczniów we Fleat House u Świętego Stefana − w małej prywatnej szkole z internatem położonej w głębi hrabstwa Norfolk − jest szokującym  wydarzeniem, które dyrekcja szybko klasyfikuje jako tragiczny wypadek.

Lokalna policja jest jednak bardziej ostrożna w ocenie. Ponieważ nie można wykluczyć, że chłopak padł ofiarą przestępstwa, do akcji wkracza ambitna i ceniona detektyw inspektor Jazmine „Jazz” Hunter. Jazz ma co prawda swoje powody, by zrezygnować z pracy w londyńskiej policji, jednak na udział w norfolskim śledztwie zgadza się wyjątkowo niechętnie − robi to tylko przez wzgląd na byłego szefa.

Wraz ze swym dawnym partnerem, lojalnym sierżantem Alastairem Milesem, Jazz infiltruje zamkniętą społeczność szkoły, by zbadać okoliczności tragicznej śmierci Charliego Cavendisha. Im głębiej drążą, tym bardziej zagadkowa okazuje się śmierć chłopca, a atmosfera w szkole niebezpiecznie gęstnieje…

Charlie okazuje się być aroganckim prześladowcą, którego koledzy mieli zarówno motyw, jak i sposobność, by podmienić leki na epilepsje, które przyjmował codziennie.

Tymczasem pracowników szkoły ewidentnie wiąże  zmowa milczenia, w tajemniczych okolicznościach znika mały Rory Millar, a wiekowy wykładowca literatury klasycznej zostaje znaleziony martwy. Wszystko to podsuwa Jazz pewne tropy, ale rozwiązanie śledztwa wydaje się być teraz dalej niż kiedykolwiek.

Gdy okolicę spowija śnieg, a kolejny podejrzany rozpływa się w powietrzu, Jazz musi wreszcie stawić czoła własnym demonom. Kolejne, wyjątkowo ponure odkrycie w szkole sprawia, że śledztwo w Norfolk okazuje się być najtrudniejszym dochodzeniem w sprawie morderstwa w jej karierze. Ponieważ Fleat House skrywa tajemnice znacznie mroczniejsze, niż Jazz mogłaby sobie wyobrazić…

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL