Nowa powieść Kena Folletta będzie ekscytującą niespodzianką dla rozsianych po całym świecie milionów czytelników i wielbicieli talentu tego autora!

W książce Nigdy (tyt. oryg. Never) Follett odchodzi od gatunku powieści historycznej, z którym kojarzony był w ostatnich latach, i który przyniósł mu rosnącą popularność. Akcja najnowszej powieści osadzona jest w czasach współczesnych i opowiada o globalnym kryzysie, który grozi wybuchem trzeciej wojny światowej. Autor do ostatniej strony pozostawia czytelnika w niepewności co do tego, czy do wybuchu wojny rzeczywiście dojdzie.

Nigdy to znacznie więcej niż trzymający w napięciu thriller − to bogata w autentyczne szczegóły, oparta na wnikliwym researchu powieść, która zabierze czytelników w najbardziej odległe zakątki świata oraz do znanych wszystkim, choć niedostępnych dla zwykłych śmiertelników, miejsc w największych stolicach naszego globu, skąd rządzący sprawują swą władzę.

Wyjaśniając, skąd wziął się pomysł na tę powieść, Ken Follett powiedział:
Kiedy zbierałem materiały do Upadku gigantów zdałem sobie sprawę, że nikt nie dążył do wybuchu I wojny światowej i nikt tej wojny nie chciał − żaden z ówczesnych europejskich przywódców. Ale głowy państw i premierzy, jeden po drugim, podejmowali decyzje − decyzje logiczne, wyważone − z których każda przybliżała Europę o krok do najstraszniejszego konfliktu, jaki kiedykolwiek ogarnął świat. Doszedłem do wniosku, że w istocie wybuch pierwszej wojny był… tragicznym wypadkiem. Wtedy zacząłem się zastanawiać: Czy to mogłoby wydarzyć się znowu?

Jak dotąd dwukrotnie w swojej 40-letniej karierze Ken Follett przeciwstawił się oczekiwaniom − za każdym razem jego decyzja okazywała się słuszna i przynosiła mu nadspodziewany sukces. W czasach, gdy nikt nie ośmieliłby się uczynić kobiety bohaterką thrillera, on postanowił wydać Igłę, wojenną powieść szpiegowską, której bohaterką była młoda gospodyni domowa z czteroletnim dzieckiem. A po dziesięciu latach pisania thrillerów ponownie zaskoczył branżę wydawniczą Filarami Ziemi, napisaną z epickim rozmachem powieścią o budowie średniowiecznej katedry, która jak dotąd sprzedała się w nakładzie 27 milionów egzemplarzy.

Powieść Nigdy ukaże się 9 listopada 2021 r. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Dzień później trafi w ręce polskich czytelników.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL