Lojalność, władza, sprawiedliwość, walka, zemsta – oto literacki świat Maria Puzo, autora legendarnego Ojca Chrzestnego, w pigułce. Już dziś startuje projekt mający przybliżyć twórczość tego wybitnego amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia polskiemu czytelnikowi.
W ramach wielkiego wydawniczego przedsięwzięcia nakładem Wydawnictwa Albatros na polski rynek trafi kompletny dorobek literacki Maria Puzo – w nowych wydaniach w nowoczesnej, efektownej i spójnej szacie graficznej.

Kluczową częścią projektu będzie seria Świat Mafii, na którą złoży się pięć tytułów, stanowiących klasykę literatury gangsterskiej. W tym trzy mistrzowskie powieści, których bohaterami są członkowie rodziny Corleone:

Rodzina Corleone – prequel Ojca Chrzestnego, oparty na niezrealizowanym scenariuszu filmowym Puzo, w którym Vito Corleone próbuje wywalczyć sobie status najpotężniejszego mafiosa w Nowym Jorku.

Ojciec Chrzestny – najsłynniejsza powieść mafijna w historii literatury, której ekranizacja, stworzona przez Francisa Forda Coppolę z pamiętnymi kreacjami aktorskimi Marlona Brando i Ala Pacino, jest w zgodnej opinii krytyków i kinomanów jednym z najlepszych film wszech czasów.

Sycylijczyk – osadzona na Sycylii, w kolebce cosa nostry, kontynuacja Ojca Chrzestnego, opowiadająca o szlachetnym banicie, któremu w ucieczce do USA pomaga Michael Corleone.

I dwie inne, nie mniej wybitne, choć nieco mniej znane, powieści Puzo, również rozgrywające się w świecie zorganizowanej przestępczości:

Ostatni don – w której starzejący się wpływowy szef organizacji mafijnej próbuje zalegalizować swoją działalność, ale zmaga się z demonami przeszłości i konfliktem we własnej rodzinie.

Omerta – w której potężny amerykański mafioso, który kilka lat wcześniej przeszedł na emeryturę, zostaje niespodziewanie zamordowany, a jego przybrany syn próbuje rozwiązać zagadkę tej śmierci, ocierając się po drodze m.in. o członków rodziny Corleone.

Wraz z Empik Go mamy przyjemność zaprosić do niezwykłego świata mafii w wersji audio! Wszystkich pięciu tytułów, wchodzących w skład serii Świat Mafii, będzie można wysłuchać w nowym, mistrzowskim wykonaniu! Znakomite audiobooki nagrali dla nas najlepsi lektorzy:

♠️RODZINA CORLEONE – czyta Kamil Pruban, premiera już 22 lutego

♠️OJCIEC CHRZESTNY – czyta Mariusz Bonaszewski, premiera 22 marca

♠️SYCYLIJCZYK – czyta Robert Jarociński, premiera 12 kwietnia

♠️OSTATNI DON – czyta Tomasz Sobczak, premiera 26 kwietnia

♠️OMERTA – czyta Mikołaj Krawczyk, premiera 17 maja

Równolegle z książkami należącymi do serii Świat Mafii do księgarń trafią pozostałe powieści autora, będące dowodem jego wyjątkowego talentu i siły wyobraźni, często wzbogacone o wątki autobiograficzne:

Czwarty K – thriller polityczny najwyższej klasy, który sam Mario Puzo określił swoim najambitniejszym dziełem. Pełna zwrotów akcji, błyskotliwa i prorocza powieść, przewidująca wydarzenia, które zmieniły bieg historii Stanów Zjednoczonych i całego świata.

Sześć grobów do Monachium – napisany bezpośrednio przed legendarnym Ojcem Chrzestnym i opublikowany pierwotnie pod pseudonimem, mroczny, pełen okrucieństwa i niezwykle realistyczny thriller szpiegowski z akcją osadzoną w powojennej Europie, który pokazuje, że Puzo już wtedy był w szczytowej formie pisarskiej. Opowieść o zemście dająca wnikliwy wgląd w zranioną duszę, której jedynym życiowym celem staje się zabijanie.

Głupcy umierają – najwybitniejsza, obok Ojca Chrzestnego, powieść Maria Puzo. książka, którą sam autor uważał za swoją najlepszą. Wyznanie nałogowego gracza, pisarza i scenarzysty, męża kochającego bez poczucia winy inną kobietę, człowieka, dla którego najwyższą wartością jest życie samo w sobie.

Mroczna arena – debiut Maria Puzo i pierwsze świadectwo jego wielkiego pisarskiego talentu. Ambitna powieść, nawiązująca do twórczości Hemingwaya i Remarque’a. Pasjonująca opowieść o zdradzie, korupcji i próbie zachowania człowieczeństwa w świecie, w którym przestały obowiązywać jakiekolwiek reguły. Poza jedną – przeżyć.

Rodzina Borgiów – ostatnie wybitne dzieło Maria Puzo i prawdziwa perła w koronie autora Ojca Chrzestnego. Opowieść o korupcji, chciwości, zdradzie i grzechu. Oraz o początkach włoskiej mafii, która sięga XV wieku i… papieskiego urzędu. Na tle barwnego zgiełku włoskiego renesansu duchowi przodkowie cosa nostry, genialnie sportretowanej w Ojcu Chrzestnym, rozgrywają partię śmiertelnej gry, której stawką jest hegemonia nad centrum świata – Rzymem.

Dziesiąta Aleja – najbardziej osobista powieść Puzo z licznymi wątkami autobiograficznymi. Historia niezłomnej i dumnej Włoszki, która poszukuje swojego miejsca w rządzącej się prawem silniejszego, bezwzględnej wielkomiejskiej dżungli. Na podstawie książki powstał miniserial „Mamma Lucia” z Sophią Loren w roli tytułowej.

Dwie powieści Maria Puzo, we wspaniałej nowej szacie graficznej, co miesiąc w księgarniach!
Kolejne książki z serii Świat Mafii w wersjach audio, w wyjątkowych interpretacjach lektorskich, do końca maja sukcesywnie pojawiać się będą w aplikacji Empik Go, a wkrótce potem na pozostałych platformach.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL