Drodzy Czytelnicy,
Serdecznie dziękujemy za to, że tak chętnie kupujecie i recenzujecie nasze książki.
W tym roku aż 7 naszych tytułów walczy o tytuł Książki Roku w plebiscycie Lubimyczytac! 🤩🤩
7 nominacji w 6 kategoriach w dziewiątej edycji Plebiscytu Książka Roku 2023 Lubimyczytac.pl jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do dumy!
Będziemy wdzięczni, jeśli dołożycie swoją cegiełkę i oddacie głosy na Wasze ulubione albatrosowe tytuły.

A jakie książki zostały nominowane? 🔥🔥


Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii literatura pięknaCudowne lata Valerie Perrin

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii kryminał, sensacja, thrillerUwięziona B.A. Paris

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii powieść historycznaZbroja światła Ken Follett

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii literatura obyczajowa, romansAtlas.Historia Pa Salta Lucinda Riley

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii horrorSzpital Filomeny Graham Masterton

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii horrorMisterium Dean Koontz

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2023 w kategorii autobiografia, biografia, wspomnieniaPo drugiej strony różdżki Tom Felton

Jak głosować?
1️⃣ Wejdźcie na stronę 👉https://lubimyczytac.pl/plebiscyt
Każdy czytelnik ma do dyspozycji 15 głosów, po jednym w danej kategorii
2️⃣ Aby oddać głos w każdej kategorii, pod wybraną książką lub osobą należy kliknąć „głosuję” i postępować zgodnie z wyświetloną informacją
3️⃣ Pamiętaj: w każdej kategorii możesz zagłosować tylko raz. Po ostatecznym dokonaniu wyboru nie możesz cofnąć swojego głosu

📘 „Uwięziona” – B.A. Paris 🌟

Chcecie się dowiedzieć kilku ciekawostek o naszej mistrzyni thrillerów psychologicznych?
1. Okładka mogła być inna: Czy wiedzieliście, że pierwotnie miała przedstawiać lampę zwisającą z sufitu w ciemnej celi?
2. Polska pierwszym krokiem do światowej sławy! „Za zamkniętymi drzwiami” najpierw podbiło serca polskich czytelników, otwierając autorce drzwi do międzynarodowej kariery! To dzięki Wam nasi drodzy czytelnicy! Sukces na skalę światową: Jej książki przetłumaczono na 40 języków, a „Za zamkniętymi drzwiami” sprzedało się w ponad 3,5 mln egzemplarzy na całym świecie, w tym 400 tys. w Polsce.
3. To już piąta nominacja B.A. Paris w plebiscycie „Lubimy czytać”?

Pomóżcie jej zdobyć nagrodę i głosujcie!
👉https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/141/kryminal-sensacja-thriller

📚 „Zbroja światła” – Ken Follett 🌟

Miłośnicy literatury, wyróżnienie otrzymał jeden z gigantów pisarstwa — Ken Follett i jego najnowszą powieść  „Zbroja światła”. Oto kilka fascynujących faktów o autorze:
1.Światowe bestsellery: Każda książka Folletta to hit, który zdobywa pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Choć zaczynał od literatury sensacyjnej, to właśnie za powieści historyczne pokochali go czytelnicy na całym świecie.
2. Pisarska kariera trwająca pół wieku: Pierwszą powieść Follett napisał 50 lat temu, co świadczy o niezwykłej trwałości i ewolucji jego talentu.
3. Specjalna więź z Polską: W latach 90. Ken Follett odwiedził Polskę na zaproszenie Andrzeja Kuryłowicza, założyciela Wydawnictwa Albatros, dając niezapomniany koncert w Stodole.
4.  Inspiracja dla sztuk: Jego powieści stały się podstawą dla słuchowisk i musicali, co pokazuje uniwersalność i wszechstronność jego twórczości.
5.  Niesamowity nakład sprzedaży: Książki Folletta sprzedały się w prawie 80 milionach egzemplarzy na całym świecie, co jest dowodem na ich ogromną popularność.

Czy nie uważacie, że nadszedł czas, aby Ken Follett ponownie nas odwiedził? Głosujcie na „Zbroję światła”!
👉 https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/140/powiesc-historyczna

📚 „Po drugiej stronie różdżki” – Tom Felton 🌿✨

Zapraszamy Was do magicznego świata Toma Feltona, który w swojej autobiografii zabiera nas w niezwykłą podróż za kulisy. Przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że ta książka jest tak wyjątkowa:
1.Odwiedziny w Polsce: Tom Felton miał nas odwiedzić w zeszłym roku, ale filmowe zobowiązania stanęły na drodze. Nie tracimy nadziei i będziemy próbować ponownie! A nuż wygrana w plebiscycie Lubimy Czytać będzie dobrym argumentem?
2.  Znaczenie koloru: Czy zastanawialiście się, dlaczego na okładce dominuje soczysta zieleń? Wybór tego odcienia był przedmiotem długich dyskusji wśród 50% załogi wydawnictwa Albatros. To kolor pełen tajemnic i głębokiego znaczenia!
3.  Słowa, których nie wolno wymawiać: Pewne słowa związane z Harrym Potterem są zastrzeżone i nie znajdziecie ich na okładce książki. Jakie to słowa? To tajemnica, którą Slytherin skrzętnie strzeże.

Głosujcie na „Po drugiej stronie różdżki”, jeśli chcecie przekonać Toma Feltona, by odwiedził Polskę w przyszłości. Pokażmy mu, jak bardzo jest tu mile widziany!
👉 https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/145/autobiografia-biografia-wspomnienia

📚 „Cudowne lata” Valérie Perrin

Teraz skupmy się na Valérie Perrin – autorce, która jest kwintesencją francuskiego uroku i elegancji. Jej książka „Cudowne lata” to literacki fenomen, który zdobył serca czytelników i krytyków na całym świecie. Oto kilka powodów, dla których nie możecie przejść obok tej powieści obojętnie:
1. Francuska dama literatury: Valérie Perrin, z jej niezwykłą elegancją i oryginalnością, przenosi te cechy również do swoich książek, tworząc niezapomniane historie.
2. Autorka jest pełna poświęcenia dla czytelników: Gdy poprosiliśmy ją, by usiadła w witrynie księgarni, jej jedyną troską było „jak tam wejść?”. Deszcz podczas wywiadu na placu zabaw czy zmęczenie po podróży nie przeszkodziły jej w podpisywaniu książek „do ostatniego czytelnika”.
3. Wśród fanów Valérie Oprah Winfrey: „Cudowne lata” znalazły się wśród 15 najlepszych powieści 2022 wg Oprah Winfrey, 10 najlepszych książek 2021 wg „Le Parisien” i 100 najlepszych książek 2021 wg „Lire”.
4.  Sukces we Francji i na świecie: Ponad 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji, nr 1 na liście bestsellerów we Włoszech w dniu premiery i tłumaczenia na 12 języków.

Valérie Perrin pokazała, że literatura może być zarówno głęboka, jak i dostępna, a jej „Cudowne lata” to dowód na to, że dobra książka nie zna granic. Czy to nie najlepszy moment, aby dać się porwać tej wyjątkowej opowieści?
👉 https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/139/literatura-piekna

„Atlas” Lucinda Riley, Harry Whittaker 💜

Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć królowej literatury obyczajowej, naszej ukochanej serii Siedem Sióstr! Jesteśmy wdzięczni synowi Lucindy, który stanął na wysokości zadania i dokończył długo wyczekiwany finał sagi! A dlaczego tak uwielbiamy serię oraz autorów „Atlasa”?
1. Tak jak mama, Harry wyjątkowo zadbał o czytelników. Odwiedził w ramach promocji książki kilkanaście krajów w ciągu 3 miesięcy, w tym Polskę na Warszawskich Targach Książki.
2. Czy wiecie, że odwołali mu lot, utknął na lotnisku na 9 godzin, a i tak przyleciał do Polski prosto na spotkanie? Kto miał okazję go poznać wie, że zachwyca nie tylko piórem, ale i głosem. To głos prawdziwego radiowca.

Harry szykuje dla nas kolejną „lucindową” niespodziankę. To może Wy też go zaskoczycie? Głosujcie na „Atlas”!
👉 https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/142/literatura-obyczajowa-romans

🏚️ Graham Masteron „Szpital Filomeny” 👻

Nikogo nie dziwi, że w zestawieniu nominowanych pojawił się Mistrz Horroru!
A czemu ma taki tytuł i dlaczego polscy czytelnicy uwielbiają Grahama Mastertona?
1. Ciekawe czy ktoś byłby w stanie zliczyć, ile razy Graham odwiedził Polskę? Podpowiemy: więcej niż jakikolwiek zagraniczny autor! Po prostu uwielbia polskich czytelników, ale też wiążą go z Polską rodzinne korzenie.
2. Nawiedzone szpitale i straszne domy to ulubione miejsca Grahama. Gdy któregoś roku zabraliśmy go do najstraszniejszego Domu Grozy w Polsce pozostał całkowicie niewzruszony. „To dla dzieci” powiedział:)

W tym roku też nas odwiedzi. Głosujcie koniecznie na jego książkę. Ciekawe co w tym roku nam zaserwuje. Może nową Katie Maguire?
👉 https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/148/horror

🐕 “Misterium” – Dean Koontz 📙

Wspaniałe zaskoczenie, kiedy zobaczyliśmy, że nominowany jest również Dean Koontz! To autor, która zrzesza szerokie grono fanów! A czemu jest tak wyjątkowy?
1. Na pewno wiecie, że autor uwielbia psy, szczególnie goldeny. Często są bohaterami jego powieści. Ciekawe czy wiecie, ile razy się pojawiły w tekstach książek?
2. To jeden z autorów, do którego czytelnicy są bardzo przywiązani. Albatros przez lata wydawał jego książki, z różnych przyczyn z pewną przerwą.

Ale widać, że czekaliście, stąd Misterium na liście najpopularniejszych książek w plebiscycie Lubimy Czytać 2023. Bardzo nas to cieszy!
W tym roku ukażą się u nas dwie nowe powieści Koontza!
Zagłosujcie na miłośnika psiaków i wspaniałego pisarza!
👉https://lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/148/horror

 

 

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL