Drodzy Czytelnicy,
W ostatnich dniach wszyscy z niepokojem i smutkiem patrzymy w stronę Ukrainy. Śledzimy kolejne doniesienia medialne i łączymy się myślami i sercem z naszymi sąsiadami, którzy przeżywają straszliwe chwile.Nowa rzeczywistość stała się tragedią dla milionów ludzi. Ukraina potrzebuje w chwili obecnej naszego wsparcia, zarówno finansowego, rzeczowego, jak i po prostu czysto ludzkiego. Pamiętajcie, aby w tym trudnym i niespokojnym czasie korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy i informacji. Ufajmy organizacjom, fundacjom, ludziom, którzy od lat działają, wspierając potrzebujących.

Jedność i solidarność to nasza siła.
Każde wsparcie  ma znaczenie, zarówno rzeczowe, finansowe, jak i ludzkie. Nawet niewielki gest i pojedyncze działania, zebrane w całość potrafią zmienić bardzo wiele. Poniżej przedstawiamy krótką listę sprawdzonych organizacji charytatywnych, którym można przekazać środki finansowe, wraz z linkami do zbiórek:

Polska Misja Medyczna – zbiórka funduszy na pomoc medyczną w krajach ogarniętych wojną.

Przylądek Nadziei – pomoc chorym onkologicznie dzieciom z Ukrainy.

HumanDOC – zbiórka lekarstw i specjalistycznych materiałów opatrunkowych dla cywili, paliwa i żywności.

Polska Akcja Humanitarna – zbiórka funduszy na zapewnienie opieki medycznej, dostarczenie paczek z żywnością i artykułami higienicznymi, koców, śpiworów i innych produktów niezbędne do przetrwania w strefie zagrożonej lub ogarniętej działaniami wojennymi.

UNICEF Poland – zbiórka na zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.

SOS wioski dziecięce – zbiórka na dla opuszczonych dzieci i rodzin zastępczych w Ukrainie, realizowana przez stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce za pomocą platformy Siepomaga.

Polski Czerwony Krzyż – zbiórka funduszy na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Fundacja HumanDoc – zbiórka funduszy na zakup lekarstw i specjalistycznych materiałów opatrunkowych dla cywili, a także żywności i paliwa.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – zbiórka funduszy na wsparcie pomocy humanitarnej, ewakuacji ludności i pomocy psychologicznej dla dzieci.

Ukraiński Fundusz Humanitarny – fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych, z którego środki w miarę rozwoju sytuacji kryzysowych udostępniane są bezpośrednio i natychmiastowo organizacjom partnerskich działającym w Ukrainie. Przelewu można dokonać w dowolnej walucie, także w złotówkach.

Dużo więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://pomagamukrainie.gov.pl/

W tym trudnym dla nas czasie, chcemy wesprzeć Was dobrym słowem, chwilą zatrzymania się nad pełnymi ciepła cytatami z ukochanych książek.

Czasem jedno zdanie trafia do naszego serca mocniej, niż stos przeczytanych książek…

Cytaty podnoszące na duchu!

#Solidarni z Ukrainą!

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL