27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie Klubu Frajerów powracają  do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem.

 

 

Najbardziej przerażająca powieść Króla Grozy.                                                                                                     

Doceniona przez miliony czytelników na całym świecie.

Otoczona kultowym uwielbieniem.

Opublikowana w 1986 roku powieść straszy kolejne pokolenia czytelników i niezmiennie znajduje się w czołówce zestawień  najbardziej przerażających horrorów wszech czasów.

 

 

 

Wydanie w nowej okładce filmowej! 

 

Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zaległo się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. I tylko dzieci potrafią dostrzec To. Dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

A czy ty odważysz się sięgnąć po balonik…?

Od września 2017 roku, kiedy na ekrany wszedł film To: Rozdział 1 Andy’ego Muschiettiego, polscy czytelnicy kupili ponad 120 000 egzemplarzy To Stephena Kinga w okładce filmowej.

W ciągu zaledwie miesiąca od premiery aż 700 000 widzów obejrzało pierwszą część To w kinach!

Film ustanowił rekord otwarcia wszech czasów – w premierowy weekend zarobił 123 miliony dolarów!

 

TO: ROZDZIAŁ 2 W KINACH OD 6 WRZEŚNIA!

 

Fani Stephena Kinga nie kryją radości i ekscytacji – To: Rozdział 2, druga część horroru na podstawie kultowej powieści z 1986 roku, pojawi się w polskich kinach już w piątek 6 września tego roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, reżyserem filmu jest niezawodny Andy Muschietti. Sam Stephen King napisał na Twitterze, że nie może się doczekać powrotu powieści na duży ekran.

Akcja filmu rozgrywa się 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Członkowie Klubu Frajerów nie mieszkają już w Derry, rozjechali się po całym kraju i mgliście pamiętają przerażające wydarzenia sprzed lat. Zostaną jednak zmuszeni do powrotu do rodzinnego miasta, by po raz kolejny stawić czoła upiornemu klaunowi Pennywise’owi (w tej roli znów pojawi się demoniczny Bill Skarsgård).

W przeciwieństwie do powieściowego oryginału, w którym Frajerzy są dziećmi w 1958 roku, a jako dorośli spotykają się znów w 1985 roku, dwie najnowsze ekranizacje przenoszą wydarzenia odpowiednio w późne lata 80. i do 2016 roku. W obsadzie filmu To: Rozdział 2 zobaczymy nie tylko dobrze znane z pierwszej części twarze, ale i nowe postacie. Młodych aktorów – Jaedena Lieberhera (młody Bill), Jeremy’ego Raya Taylora (młody Ben), Sophię Lillis (młoda Beverly Marsh), Finna Wolfharda (młody Richie), Chosena Jacobsa (młody Mike), Jacka Dylana Grazera (młody Eddie) – zobaczymy w retrospekcjach. W głównych rolach obsadzono gwiazdy: Jessicę Chastain jako Beverly – jedyną dziewczynę w składzie Klubu Frajerów; Jamesa McAvoya jako Billa – przywódcę klubu, który poprowadził przyjaciół do walki z Pennywise’em i zobowiązał ich do ponownego stawienia mu czoła, jeśli powróci kiedyś do Derry; Jaya Ryana jako Bena – dawniej otyłego dzieciaka prześladowanego przez kolegów, który został architektem i w niczym nie przypomina siebie sprzed lat; Billa Hadera jako Richiego – kiedyś najbardziej pyskatego z chłopaków, teraz wziętego DJ-a; Isaiaha Mustafę jako Mike’a – jedynego z Frajerów, który nigdy nie opuścił Derry; Jamesa Ransone’a jako Eddiego – tego, który w dzieciństwie miał nadopiekuńczą matkę; oraz Andy’ego Beana jako Stana – który 27 lat temu pokonał To.

 

 

Reżyser, Andy Muschietti, i grający w filmie aktorzy zgodnie twierdzą, że nowa odsłona To będzie najbardziej przerażającym i najkrwawszym horrorem w historii kina.

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL