Ken Follett po raz kolejny powraca do uwielbianego przez czytelników cyklu „Kingsbridge”!

W piątej powieści z serii, dziejącej się w tym fikcyjnym brytyjskim miasteczku, Ken Follett zabiera czytelnika w samo serce wydarzeń związanych z rewolucją przemysłową, dojściem do głosu robotników oraz krwawą grozą wojen napoleońskich.
Jednocześnie, autor spina klamrą dwa cykle historyczne: „Filary Ziemi” i „Stulecie”, tworząc epicką panoramę tysiąca lat dziejów zachodniej cywilizacji!

 

Rewolucję czuć w powietrzu
Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.

Kingsbridge staje na krawędzi
W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.

Tyrania staje się faktem
U progu międzynarodowego konfliktu historia mieszkańców Kingsbridge – w tym przędzarki Sal Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i Kita, pomysłowego i upartego syna Sala – staje się symbolem walki pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.

W „Zbroi światła” mieszkańcy miasteczka Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie nowoczesność. I zastanowić się, jak można ją wykorzystać do własnych celów.
Wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. Emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. Bunt, walka o rodzinę i wolność słowa.
To najlepsza powieść historyczna, jaką przeczytacie w tym roku!

Wejdźcie do świata mistrza prozy historycznej Kena Folletta – i rozwiązując quiz przekonajcie się, jak dobrze znacie jego książki!

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL