Urzekająca, wielowymiarowa, pełna zagadek powieść, przesycona folklorem, tajemniczością i romantyzmem

 

Masz bloga, vloga, Instagram, fanpage?

Gromadzisz wokół siebie społeczność czytelników?

Zgłoś się do nas, przeczytaj i zrecenzuj przedpremierowo urzekającą powieść Diane Setterfield, autorkę której twórczością zachwyciła się min. Madeline Miller, autorka Kirke oraz M.L. Stedman, autorka Światła między ocenami.

 

Prześlij zgłoszenie.

 

Była sobie rzeka Diane Setterfield

 

PREMIERA 11 MARCA 2020

Hipnotyzująca, nastrojowa opowieść o tożsamości, rodzinie i sekretach… Setterfield wypełnia tę głęboką historię fantastycznymi bohaterami.

Booklist

Sercem tej opowieści są relacje międzyludzkie, które cały czas się zmieniają, przypominając rzekę.

„Publishers Weekly”

Ta rozlewająca się niczym rzeka książka ma atmosferę historii o duchach opowiadanej w środku nocy i przekona do siebie wszystkich czytelników, którzy łakną trochę oldskulowej rozrywki.

The Financial Times”

 

 

Książka nominowana w Goodreads Choice Awards w kategorii powieść historyczna

Uhonorowana nagrodą HWA Gold Crown Award dla najlepszej powieści historycznej 2019 roku, przyznawaną przez Brytyjskie Stowarzyszenie Autorów Książek Historycznych

 

To była najdłuższa noc w roku, kiedy wszystko może się zdarzyć.

Trzy dziewczynki zaginęły. Jedna wróciła. I tak rozpoczyna się opowieść

W ciemną noc w środku zimy w XIX wieku w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko bierze głęboki oddech i wraca do żywych, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?

Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, jak rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości.

Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Zamożna młoda matka wierzy, że dziewczynka jest jej córką, która zaginęła dwa lata wcześniej. Rodzina farmerów, która wciąż przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Skromna i skryta gospodyni proboszcza widzi w małej niemowie swoją młodszą siostrę. Każda z tych osób ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki.

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL