Ekranizacja książki z Geoffreyem Rushem wejdzie do kin na całym świecie w styczniu 2019 r.!

Zabawna, wzruszająca i mądra historia niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Jedna z najpiękniejszych opowieści dla młodych widzów,

 która wzrusza i bawi jak E.T. oraz Uwolnić orkę.

 

Bohaterowie:

Finn Little jako Chłopiec z Burzy

Chłopiec z Burzy to samotnik z konieczności – jego ojciec, Tom Odludek, wywiózł go w odległe obszary Parku Narodowego Coorong, by tam wieść spokojne życie z dala od huku i chaosu współczesnego świata. Dzięki opiece nad osieroconymi pelikanami zaczyna lepiej rozumieć nie tylko środowisko naturalne, ale także samego siebie. Najbliższym mu pelikanem jest Pan Parcifal, który uczy go zarówno lojalności i przyjaźni, jak i słodko-gorzkich mechanizmów współczesnego świata. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne zabawy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Jai Courtney jako Tom Odludek

Ojciec Chłopca z Burzy, zaznawszy osobistej tragedii, przeniósł się z synem do starej chaty na pustkowiu. Mężczyzna nie radzi sobie z własnymi emocjami, ale stara się to ukryć przed chłopcem. Tom ucieka przed okrucieństwem świata i próbuje chronić przed nim ukochane dziecko. Nie interesuje go opinia innych, Michael jest całym jego światem. Gdy jego syn dorasta, Tom stara się przekazywać mu nabyte przez lata życiowe mądrości, w nadziei, że chłopak nie powtórzy błędów, które on sam popełnił.

 

Trevor Jamieson jako Bill Kościany Paluch

Mieszka samotnie niedaleko chaty Toma Odludka. Z początku Bill wzbudza w Chłopcu z Burzy nieufność, ale kiedy wspólnie ruszają na ratunek osieroconym pelikanom, rodzi się między nimi trwała więź. Kościany Paluch jest obok Chłopca z Burzy, Toma Odludka i Pana Parcifala czwartą kluczową postacią tej historii. Był pierwszym przedstawicielem swego ludu, który porzucił tradycyjny tryb życia i zatrudnił się jako poganiacz bydła. Na brutalny i chaotyczny świat zewnętrzny zareagował jednak podobnie jak Tom, ucieczką do miejsca, które znał i kochał, do świata natury i spokoju, w którym stały kontakt z drugim człowiekiem nie jest konieczny. „Chłopiec z Burzy” został wydany przed rokiem 1967, kiedy to biała Australia oficjalnie uznała istnienie rdzennych mieszkańców kontynentu, uwzględniając ich w spisie ludności. Thiele podszedł do tematu bardzo subtelnie, sprowadzając go do spotkania małego chłopca z aborygeńskim starcem. Na czym może polegać taka przyjaźń? Bill Kościany Paluch uczy Michaela miłości do potęgi ziemskiej natury, rozpalając jego wyobraźnię.

Pelikany

„Chłopiec z Burzy” nie jest jednak wyłącznie filmem aktorskim, ważną rolę odgrywają w nim osobliwości świata natury, szczególnie niezwykle ciekawe i majestatyczne, aczkolwiek wciąż niezrozumiałe przez większość ludzi pelikany. Pelikany to bardzo specyficzne ptaki, cechują się sporą długością życia, ale jednocześnie gatunek ma dość wysoką umieralność, sięgającą 30%. W warunkach naturalnych ich głównymi przeciwnikami są lisy i inne drapieżniki. Na potrzeby „Chłopca z Burzy” znaleziono bądź odratowano pięć pelikanów, natomiast sam proces szkolenia przebiegał bez większych zakłóceń, głównie dlatego, że to niezwykle inteligentne ptaki, choć obdarzone silną osobowości

 

W naszej ofercie znajduje się wiele wspaniałych książek dla dzieci i młodzieży!

Zapraszamy!

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL