Pracownicy najsłynniejszej na świecie sieci księgarń, Barnes&Noble, właśnie okrzyknęli ilustrowaną opowieść Charliego Mackesy’ego Chłopiec, kret, lis i koń książką roku!

 

Ta książka jest jak uścisk przyjaciela, który przyszedł, by wesprzeć Cię w najgorszym momencie. Opowiada o tym, jak poradzić sobie ze strachem i bólem. Przypomina, że każdy z nas jest wart miłości i daje temu światu coś, czego nie daje nikt inny…

Brytyjski artysta i ilustrator Charlie Mackesy jest niezwykle wszechstronnym twórcą – używa tuszu i pióra, maluje i rzeźbi. Zaczynał od rysowania satyrycznych grafik dla dziennika „The Spectator” i ilustrowania książek dla Oxford University Press. Jego pierwsza wystawa odbyła się w Londynie, od tamtego czasu gościł także w galeriach w Nowym Jorku i Edynburgu. Jego prace można znaleźć w książkach, kolekcjach prywatnych, galeriach i instytucjach publicznych. Charlie Mackesy jest artystą cenionym w rodzinnej Anglii, pracował także przy projektach realizowanych dla takich znakomitości, jak Richard Curtis, reżyser filmów Cztery wesela i pogrzeb i To właśnie miłość, czy laureat Nagrody Nobla Nelson Mandela. Ale wszystko zmieniło się w chwili, gdy umieścił na Instagramie pierwszy rysunek przedstawiający małego chłopca na grzbiecie olbrzymiego konia, pogrążonych w rozważaniach na temat odwagi. Rysunek ten natychmiast zachwycił internautów i teraz podróż, którą odbywa wraz z bohaterami swoich ilustracji, całkowicie go pochłonęła.

Wśród fanów twórczości Charliego znaleźli się Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis i Elizabeth Gilbert. A z jednej uroczej grafiki wyrosła urzekająca opowieść o podróży małego chłopca i trójki jego zwierzęcych przyjaciół przez dziki świat. Jest to książka o przyjaźni, zrozumieniu i wsparciu, jakie sobie okazują. Ta uniwersalna historia zainspirowała miliony ludzi na całym świecie – młodych i starych, samotnych, niepewnych siebie, pogrążonych w smutku oraz tych, których zadaniem jest… rekomendowanie czytelnikom książek dobrych dla każdego i na każdą okazję.

Księgarzy Barnes&Noble urzekły piękno i prostota tej opowieści oraz idealna równowaga pomiędzy wdziękiem ilustracji a mądrością tekstów, jaką osiągnął autor. Chłopca, kreta, lisa i konia Charliego Mackesy’ego porównywano do Kubusia Puchatka A.A. Milnego, bo, jak słusznie zauważono, w obu tych książkach wspólne doświadczenia grupy przyjaciół pokazują, że wrażliwość emocjonalna jest siłą. Zwrócono uwagę na ponadczasowość i uniwersalność tej opowieści i wspaniałą szatę graficzną, która przypadnie do gustu zarówno młodym, jak i starszym czytelnikom. Wszystko to czyni z tej niezwykłej książki idealny prezent dla: córki, przyjaciółki, siostry, mamy czy babci. I dla każdego, kto potrzebuje wsparcia, bo przeżywa trudniejsze chwile. Znaleziony pod choinką, z pewnością ucieszy oczy i serce obdarowanej osoby.

Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy! Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia. Nie zapomnijcie obdarować nią tych, których kochacie, cenicie i którym chcecie okazać wsparcie. Niech ta książka przypomni im, co jest w życiu naprawdę ważne.

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL