Chłopiec, kret, lis i koń

Charlie Mackesy

Tytuł oryginału: THE BOY, THE MOLE, THE FOX AND THE HORSE
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 128
Format: 185 x 215 mm
ISBN: 978-83-8125-778-7
Oprawa: twarda
Data wydania: 13 listopada 2019

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia.

Połączenie Kubusia Puchatka oraz Małego Księcia.

„Daleka droga przed nami”, westchnął chłopiec.
„Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy”, powiedział koń.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.

Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.

Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!

Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych.

Charlie Mackesy

Wśród fanów twórczości Charliego są: Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis i Elizabeth Gilbert.

 

 

więcej

Recenzje

Wszyscy znamy cytaty z „Małego Księcia" czy „Kubusia Puchatka" - „Chłopiec, kret, lis i koń" ma szansę dołączyć do tych ponadczasowych tytułów, które najgłębsze treści przekazują w najprostszy sposób. W tym przypadku tym bardziej nieprzegadany, że podstawą książki są piękne ilustracje.

SENS, Monika Stachura

Na rynku wydawniczym pojawia się też wiele publikacji, które uznaje się za ponadczasowe, uniwersalne, dobre zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców, niosące przesłanie aktualne zarówno dziś, jak i za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Takim tytułem jest "Chłopiec, kret, lis i koń" napisany i zilustrowany przez Charlie’go Mackesy."Chłopiec, kret, lis i koń" może stać się publikacją, do której czytelnik będzie wracał w chwili smutku czy zadumy, by odegnać ponure myśli, by ukoić niepokój i uniknąć zniechęcenia czy by zmobilizować się do działania. Książka Charlie’go Mackesy rewelacyjnie sprawdzi się też jako niebanalny, piękny prezent.

Magdalena Galiczek-Krempa, Granice.pl

Choć muszę żyć na tym świecie, marzę, aby znaleźć się w krainie, którą wykreował Charlie Mackesy – świecie nieskończonej dobroci, mądrości, wzajemnej opieki i wrażliwości, prawdziwej miłości między prawdziwymi przyjaciółmi. Mam nadzieję i modlę się, by nasz świat kiedyś choć trochę go przypominał. Mackesy pokazuje, że to możliwe.

Elizabeth Gilbert

To wspaniałe dzieło sztuki! Te rysunki są niczym okno, które pozwala zajrzeć w głąb ludzkiego serca.

Richard Curtis, reżyser filmów „Cztery wesela i pogrzeb” i „To właśnie miłość”

Świat po prostu potrzebuje teraz prac Charliego.

Miranda Hart, angielska aktorka, komiczka i scenarzystka

Miłość, dobroć i przyjaźń – ta książka przemawia językiem uniwersalnych wartości.

Bear Grylls

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.37 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 12.53 zł
Idź do sklepu »