Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami.

Później, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – TO – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

 

Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka. O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.

 

 

 

 

 

10 marca miała miejsce premiera nowej książki Mistrza Grozy. Powieść zebrała już wiele pozytywnych recenzji!

 

Najlepsza powieść od lat! Może i Stephen King się powtarza, ale robi to wspaniale!

Marta Górna, Gazeta Wyborcza

 

King, tworząc swoją prostą w zasadzie historyjkę o duchach pokazał absolutnie niebywałą umiejętność wykorzystania słabości jako atutów. Z niemal wszystkiego, co napisałem wyżej jako wady uczynił w „Później” zalety i sprawił, że to jednocześnie książka bardzo klasyczna na tle jego pozostałych rzeczy, by nie powiedzieć wręcz wtórna, a jednocześnie w piękny sposób świeża. (…) Oto bardzo lekki, przystępny King grany na wielu starych motywach, zbudowany na riffie bardzo podobnym do tego, co już mieliśmy. Ale jednocześnie King z utrafioną w punkt formułą i przez to świeży i naprawdę czytelniczo… fajny. Czytałem „Później” z ogromną przyjemnością. Polecam. Fajna rzecz!

Jakub Ćwiek, pisarz

 

Masz ochotę na dreszcz emocji, ale nie masz czasu na czytanie 1000-stronicowej powieści? To idealna lektura przed snem.
Tylko nie myśl, że później zaśniesz…

Kirkus Reviews

 

Również wśród YouTuberów:

 

Później, to historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Stephen King, jak żaden inny autor, potrafi pisać o dojrzewaniu. Ta książka, zadziwiająco współczesna, choć budząca klasyczny dreszcz grozy, wpisuje się w ten nurt jego twórczości, obok kultowych już dzieł, takich jak: „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona” czy opowiadanie „Ciało” ze zbioru „Cztery pory roku” sfilmowane jako „Stań przy mnie”. Uważny czytelnik odnajdzie w niej oczywiście echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – „To” – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

Wejdź do świata Stephena Kinga: https://www.stephenkinguniwersum.com/.

Zobacz trailer do książki:

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL